Exact Systems Norwid przegrał z liderem pierwszej ligi w trzech setach

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
LUK Politechnika Lublin w meczu kolejki Tauron 1 Ligi pokonała w sobotę siatkarzy Exact Systems Norwida 3:0.

Siatkarze LUK Politechniki od dłuższego czasu prowadzą w tabeli Tauron 1 Ligi i w meczu z 4. Exact Systems Norwidem byli faworytem. Gospodarze wywiązali się z roli i zadanie wykonali na piątkę.

Częstochowianie choć w Lublinie trenowali już w czwartek i zapoznali się z miejscową halą to źle weszli w mecz i przegrali inauguracyjnego seta do 13. Również w 2. i 3. secie LUK Politechnika była lepsza. Gospodarze wygrali mecz 3:0 i dopisali sobie kolejne 3 punkty. Exact Systems Norwid wrócił bez punktów i teraz musi patrzeć na grę KPS-u Siedlce, który jest tuż za plecami częstochowskiej drużyny.

Mimo porażki częstochowianie mają na koncie 45 punktów i zajmują 4. miejsce. Do konca rundy zasadniczej pozostały 3 kolejki.

LUK Politechnika Lublin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:13, 25:21, 25:20)