Exact Systems Norwid odpadł z walki o awans do Plus Ligi. Drużyna po raz drugi przegrała z Gwardią Wrocław

Bartłomiej Romanek
W niedzielny wieczór siatkarze Exact Systems Norwida walczyli we Wrocławiu z eWinner Gwardią w drugim meczu play-off. Częstochowianie przegrali 2:3 i na koniec sezonu będą walczyć o 5. miejsce w Tauron 1 Lidze. Do półfinału awansowała Gwardia.

Po porażce w pierwszym meczu play-off w Częstochowie (0:3) siatkarze Exact Systems Norwida jechali do Wrocławia po zwycięstwo i przedłużenie szansy na awans do półfinału. Gdyby częstochowianie wygrali drugi mecz play-off to siatkarze wróciliby na decydujące trzecie spotkanie ponownie do Częstochowy. Tak się jednak nie stało. Wrocławianie wygrali po raz drugi i to oni awansowali do półfinału.

Pierwszego seta dość łatwo wygrali gospodarze. Podopieczni trenera Piotra Lebiody zmobilizowali się na drugiego seta i po zaciętej grze wygrali go 25:23 czym doprowadzili do remisu w meczu. Częstochowianie grali jednak nierówno. Po dobrym drugim secie, w trzecim ponownie oddali inicjatywę gospodarzom, którzy dali zdobyć gościom tylko 18 małych punkcików. Ale w czwartym znowu górą byli siatkarze Exact Systems Norwida. Wygrali zaciętą końcówkę 26:24 i zespoły musiały szykować się na piąty set.

W tie-breaku lepiej grali gospodarze, którzy prowadzili 8:5 i 9:6. Wrocławianie utrzymali prowadzenie, choć w pewnym momencie ze stanu 13:9 zrobiło się 13:12. Wygrali piątego seta do 12. Ostatecznie to Gwardia awansowała do czołowej czwórki oraz półfinału play-off. Siatkarze Exact Systems Norwida będą teraz rywalizować o 5. miejsce na zakończenie sezonu w Tauron 1 Lidze.

eWinner Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid 3:2 (25:17, 23:25, 25:18, 24:26, 15:12)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliski, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.

Gwardia: Biernat, Lubaczewski, Olczyk, Wierzbicki, Menzel, Siwicki, Mihułka (libero) – Szymeczko, Frąc, Matula, Nowik.