Dziesięć medali dla Piranii

MONIKA BEDNARCZYK
Stoją od lewej: Anna Kowalczyk, Michał Małasiewicz, Agata Gbylik, Jacek Gawda, Agnieszka Walczak oraz Olga Sypek.   /  ARC
Stoją od lewej: Anna Kowalczyk, Michał Małasiewicz, Agata Gbylik, Jacek Gawda, Agnieszka Walczak oraz Olga Sypek. / ARC
W Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek 15-letnich. W zawodach udział wzięli zawodnicy częstochowskiego Klubu Pływackiego Pirania, którzy do tejże imprezy przygotowywali się bardzo solidnie, trenując ...

W Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek 15-letnich. W zawodach udział wzięli zawodnicy częstochowskiego Klubu Pływackiego Pirania, którzy do tejże imprezy przygotowywali się bardzo solidnie, trenując najpierw na basenie w Szkole Podstawowej nr 2 oraz na basenie przy ulicy Niepodległości, a następnie reprezentanci na obozie kadry śląskiej.

Intensywne przygotowania okazały się skuteczne i przyniosły oczekiwany efekt w postaci wywalczenia w Szczecinie 10 medali, w tym dwóch złotych, czterech srebrnych, jednego brązowego i czterech pozostałych w sztafecie.

Złote medale dla Piranii wywalczyła Anna Kowalczyk startując na dystansie 50 metrów stylem klasycznym oraz 200 metrów stylem zmiennym. W pierwszej ze wspomnianych konkurencji Kowalczyk uzyskała czas 0:34,42. Wynik ten na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy juniorek zapewniłby jej 17. miejsce. Jest to również piąty wynik w tegorocznym rankingu Polskiego Związku Pływackiego wśród seniorek. Za zwycięstwo w tej konkurencji uzyskała ona tyle punktów, że zajęła drugą lokatę w klasyfikacji na najlepszą pływaczkę mistrzostw. W konkurencji drugiej reprezentantka Piranii uzyskała czas 2:27,70 i po raz drugi pokonała swoją koleżankę z Jedynki Łódź Martę Kacprzak, z którą wcześniej cały czas przegrywała.

Srebrne krążki dla Częstochowy zdobyły Agata Gbylik na dystansie 200 metrów stylem motylkowym oraz wspomniana powyżej Anna Kowalczyk (100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem grzbietowym).

Agnieszka Walczak, Anna Kowalczyk, Agata Gbylik i Olga Sypek stanęły także na średnim stopniu podium startując w sztafecie 4x100 stylem zmiennym. Zawodniczki CzKP Pirania uzyskały w tej konkurencji bardzo dobry czas 4:50,18. Dziewczęta zajęły także 6. miejsce na dystansie 4x100 stylem dowolnym oraz 5. miejsce na dystansie 4x200 metrów tym samym stylem.

Brąz wywalczyła Agnieszka Walczak na dystansie 400 metrów stylem zmiennym.

Poza tym Agata Gbylik i Agnieszka Walczak znalazły się w finale B. Pierwsza z nich w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym, a druga 50 metrów stylem grzbietowym oraz 200 metrów stylem zmiennym. Agata Gbylik zajęła także 5. miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, 6. miejsce na 400 metrów stylem zmiennym i 7. miejsce na 200 metrów stylem zmiennym. Anna Kowalczyk z kolei była ósma na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

W finale B startując na dystansie 400 metrów stylem zmiennym i 400 metrów stylem dowolnym znalazł się również Michał Małasiewicz. Niestety, zawodnik CzKP Pirania przegrał z chorobą, która dopadła go podczas mistrzostw.

- Moje zawodniczki mogą być bardzo dumne ze swoich sukcesów, gdyż pokonały w Szczecinie reprezentantów takich kuźni talentów, jak Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu czy Raciborzu. Anna Kowalczyk za I klasę sportową, jaką uzyskała podczas Mistrzostw Polski w innych klubach, dostałaby stypendium sportowe. Świadczy to o tym, że mimo iż jesteśmy małym klubem potrafimy osiągać niemałe sukcesy - mówi trener CzK Pirania Jacek Gawda.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0