Delecta Bydgoszcz - Tytan AZS Częstochowa 2:3. Częstochowianie bliżej upragnionych pucharów

Bartłomiej Romanek
Tytan AZS Częstochowa w znakomitym stylu rozpoczął rywalizację o piąte miejsce w PlusLidze, które jest premiowane grą w europejskich pucharach. Częstochowianie wygrali w Bydgoszczy po dramatycznym meczu 3:2. AZS do zwycięstwa poprowadził Dawid Murek, który otrzymał nagrodę MVP meczu,

- Na pewno bardzo cieszymy się ze zwycięstwa i z tego, że w końcu udało się nam wygrać w Bydgoszczy, ale daleko jeszcze do euforii, bo to zwycięstwo jeszcze nie zapewnia nam piątego miejsca - mówi nam Marek Kardos, trener Tytana AZS Częstochowa.

Częstochowianie wykazali się w Bydgoszczy wielką odpornością psychiczną, bo przegrywali już 1:2 w setach i 5:8 w czwartym secie. Udanie grę Tytana AZS poprowadził Jakub Oczko, który w dwóch ostatnich setach zastąpił Fabiana Drzyzgę.

Zdaniem szkoleniowca akademików o triumfie zadecydowała mniejsza ilość błędów własnych. - Popełniliśmy mniej błędów, a bardzo dobrze funkcjonował nas system blok-obrona. To było kluczem do zwycięstwa. Co można poprawić przed jutrzejszym meczem? Najważniejsze, żebyśmy w każdym secie byli o dwa punkty lepsi od rywali. Możemy nawet zagrać słabiej niż dzisiaj, ale najważniejsze, żeby na naszym koncie było więcej punktów - mówi Kardos.

Najwięcej punktów dla AZS zdobył Janeczek (21), ale nagrodę MVP otrzymał Dawid Murek. Jutro drugi mecz w Bydgoszczy.

Delecta Bydgoszcz - Tytan AZS Częstochowa 2:3 (22:25, 25:20, 25:21, 20:25)