Dart: Dwa na podium

(su)
Najlepsze duety wraz z organizatorami mistrzostw.	ZDJĘCIE: ARCHIWUM
Najlepsze duety wraz z organizatorami mistrzostw. ZDJĘCIE: ARCHIWUM
Częstochowskie duety stanęły na podium mistrzostw Polski debli. Impreza zorganizowana przez Częstochowski Oddział Polskiej Federacji Darta odbyła się w Zajeździe w Kruszynie.

W mistrzostwach rywalizowało 50 par z całej Polski, w tym wiele z samej Częstochowy. Zawody rozgrywano na 16 automatach. Grano systemem 501 double out do trzech wygranych legów.

W eliminacjach wyłoniono 16 par finałowych. Wśród nich znalazło się aż 9 z Częstochowy. Do dalszych gier nie zakwalifikowali się jednak sami mistrzowie Częstochowy - Piotr Kozera i Mariusz Kozera.

Złoty medal wywalczyli Paweł Trzaska i Adam Skalski z Vegas Warszawa, którzy są aktualnymi mistrzami Europy.
W finale pokonali 5:1 częstochowski One Way Kantor Pasaż Złompol I (Mariusz Bielan, Rafał Zyskowski). Na trzeciej pozycji uplasował się Fotoplastikon/Zgrzyt Częstochowa (Konrad Całusiński, Arkadiusz Barwaniec). Kolejne miejsca zajęli: 4. Nietoperz Sosnowiec, 5. AA Amatorzy Zabrze, 6. Guinness Toruń, 7.-8. Millennium Częstochowa (Piotr Sobczyk, Robert Frukacz), Zagłębiacy Dąbrowa Górnicza, 9.-12. Zgrzyt Częstochowa (Marcin Skubała, Tomasz Korzeb), An-Mar Nieruchomości Lima Częstochowa (Tomasz Śnieżyński, Robert Ziemba), Graffiti Częstochowa (Tomasz Całuś, Paweł Gęsiarz), Deszczowce Częstochowa (Przemysław Zyskowski, Mariusz Szewczyk).

Na zawodach gościł także prezes PFD Krzysztof Kruk. Za ich sprawny przebieg odpowiedzialni byli: Tomasz Kochanowski, Arkadiusz Piejko, Marcin Knysak i Artur Radecki. Finansowo pomogli m.in. Jacek Kula, Janusz Danek, Jacek Siebiór, Teresa Małysz i Arkadiusz Piejko.