Darocha za Czechami

(su)

Janusz Darocha dołączył do swej kolekcji kolejne dwa medale. Wraz ze Zbigniewem Chrząszczem zajął drugie miejsce w Rajdowych Samolotowych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Pradze. Lotnik Aeroklubu Częstochowskiego został także złotym medalistą drużynowym tej imprezy.

Indywidualnie zwyciężyli Czesi - Petr Opat i Lubosz Hajek, którzy wyprzedzili naszą załogę o cztery punkty. To różnica dwóch sekund. Uczestnicy mistrzostw przelatali w sumie 10 godzin, mieli do zidentyfikowania 160 punktów. W zawodach odbyło się także sześć konkursów lądowań.

Mistrzostwa rozegrane zostały w północnej dzielnicy Pragi - na Letnianach, które uchroniły się przed powodzią. Z powodu deszczu zawody przerwano tylko na jeden dzień.

Indywidualnie: 1. Petr Opat/Lubosz Hajek (Czechy) - 44 pkt., 2. Janusz Darocha/Zbigniew Chrząszcz - 48, 3. Wacław Wieczorek/Dariusz Zawłocki 138, 4. Jirzi Filip/Michal Filip (Czechy) 171 5. Krzysztof Wieczorek/Wojciech Guca (Polska) 217, 6. Andrzej Figiel/Wojciech Gola (Polska) 226; drużynowo: 1. Polska (186), 2. Czechy (215), 3. Francja (1054).