Dariusz Flak liderem

KRZYSZTOF SULIGA
Kolarze CTC mają świetny początek sezonu. fot. HENRYK PRASKI
Bardzo udany jest początek sezonu dla startujących w kategorii masters kolarzy Częstochowskiego Towarzystwa Cyklistów. - Zimą przygotowywaliśmy się zarówno w terenie, jak i podczas zajęć uzupełniających.

Bardzo udany jest początek sezonu dla startujących w kategorii masters kolarzy Częstochowskiego Towarzystwa Cyklistów.

- Zimą przygotowywaliśmy się zarówno w terenie, jak i podczas zajęć uzupełniających. Solidnie przepracowany okres daje wspaniałe efekty - mówi Henryk Praski, prezes i zawodnik CTC.

Pierwszy sukces odnieśli nasi kolarze podczas dwuetapowego Maratonu Świętokrzyskiego o Puchar Wójta Gminy Piekoszowy. W kategorii 30-39 lat zwyciężył Dariusz Flak, w kat. 50-59 lat 10. był Marek Gieracz. W ogólnopolskim wyścigu w Mogilnie 10. miejsce w kat. 30-39 lat zajął Jacek Drzewiecki. W III Ogólnopolskim Wyścigu Górskim o Puchar Burmistrza Głuszycy na 5. lokacie uplasował się J. Drzewiecki, a na 8. Jacek Pikorski. M. Gieracz zajął 21. miejsce.
W Wyścigu Ulicznym w Busku Zdroju dwóch naszych zawodników stanęło na podium. Jacek Pikorski był drugi, a J. Drzewiecki trzeci. M. Gieracza sklasyfikowano na 4. pozycji.

W Maratonie Częstochowskim najlepszy w swojej kategorii był J. Drzewiecki, 5. miejsce zajął w niej Piotr Miklas, a 6. Radzisław Jarosz. W II kat. 10. był Zbigniew Szewczyk, 13. Andrzej Kozakowski, 20. Zdzisław Mazygliński. W kraksie uczestniczyli w tych zawodach H. Praski i Z. Mazygliński, którzy mocno się poobijali i poobdzierali.

W rozegranych w Częstochowie Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas najlepiej spisał się D. Flak zdobywając srebrny medal. Jeszcze lepiej poszło mu w V Ogólnopolskim Wyścigu o Puchar Burmistrza Miasta Ryki zaliczanym do punktacji Pucharu Polski, w którym odniósł zwycięstwo. J. Drzewiecki był w nim 4.
W górskim wyścigu rozegranym w Złotoryi J. Drzewiecki, mimo upadku, dojechał do mety na 8. pozycji, 10. był J. Pikorski. M. Gieracz zajął 18. lokatę.

Ostatni weekend to znów wielki sukces Dariusza Flaka, który wygrał Gonitwę Wokół Zamku Chęcińskiego - wyścig zaliczany do punktacji Pucharu Polski. Ten zawodnik jest zdecydowanym liderem PP. W Busku Zdroju rozegrany został natomiast Maraton Kolarski składający się z jazdy indywidualnej na czas i wyścigu szosowego. W kat. I drugie miejsce zajął J. Drzewiecki, 5. Tomasz Skowronek, a 9. R. Jarosz. W kat II na 17. pozycji uplasował się H. Praski. W kat. III 5. był Grzegorz Kołodziejek, 11. M. Gieracz, a 20. Jerzy Cesarz.