Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy Slither.io naprawdę ma charakter strategiczny?

materiał partnera

Gry strategiczne zawsze cieszyły się bardzo dużym powodzeniem pośród graczy na całym świecie. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, gdyż takie gry są zwyczajnie ciekawe zmuszając nas do myślenia, planowania swoich posunięć oraz poszukiwania różnych możliwości bycia lepszym graczem od innych. Czy jednak prosta gra przeglądarkowa, jaką jest Slither.io, także może oferować takie cechy?

Okazuje się, że zdecydowanie tak i prawdopodobnie to jest głównym powodem tak ogromnego sukcesu tej produkcji w sieci, zwłaszcza wersji slither.io pl. Gra pojawiła się naprawdę niezbyt dawno temu, a już cieszy się ogromną popularnością, która z całą pewnością przeszła oczekiwania nawet samych twórców. Gra Slither daje nam ogromne możliwości rozgrywki strategicznej, a do tego jest niesamowicie sprawiedliwa. Tutaj bowiem każda osoba zalogowana na serwerze ma takie same szanse, niezależnie ile posiada aktualnie zgromadzonych punktów oraz jak długa i gruba jest jego dżdżownica. Zanim jednak zajmiemy się samą strategiczną rozgrywką to warto krótko opowiedzieć o tym na czym ta gra w ogóle polega.

Kolorowa i zabawna dżdżownica podążająca za naszym kursorem

W grze tej wcielamy się w rolę malutkiej początkowo dżdżownicy. Logując się na serwer musimy podać wymyślony przez siebie nick, a następnie trafiamy na planszę, która swoim wyglądem nieco przypomina plaster miodu w ciemnych barwach. Wiele osób uważa, że plansza ta wygląda tak, jakbyśmy naszą małą dżdżownica poruszali się po ciele jakiegoś ogromnego robaka, choć oczywiście jest to wyobrażenie bardzo abstrakcyjne. Na pewno jednak pierwsze co rzuci się nam w oczy to nie tylko masa kolorowych kropeczek na planszy, ale także fakt, że robaczki innych graczy mają bardzo zróżnicowane wielkości. Jedne są tak małe jak nasze, ale inne wyglądają wręcz przerażająco, ale spokojnie, każdy może tutaj osiągnąć takie rozmiary.

Wspomniane kolorowe kropeczki to podstawowy element tej gry. Jest to po prostu nasza masa. Zbieranie kropeczek powoduje zwiększanie się długości naszego robaczka i jednocześnie dodawanie nam punktów, które przybliżają nas do szczytu tabeli widocznej w prawym górnym rogu. Tam widzimy graczy aktualnie zalogowanych, którzy mają dżdżownice z największą ilością punktów na serwerze. Ranking jest oczywiście na żywo, a więc jeśli ktoś wyeliminuje gracza to od razu znika on z tabeli. W lewym dolnym rogu widzimy z kolei nasz wynik punktowy, a do tego liczbę ogólną graczy i nasze miejsce.

Zbieranie kropeczek po prostu losowo generowanych na planszy niestety nie wystarczy nam do tego, aby osiągnąć poważny rozmiar robaczka, chyba że jesteśmy naprawdę wytrwali, ale zapewne nikt się w to nie bawi. Gra Slitherio online to bowiem przede wszystkim rywalizacja z żywymi graczami, gdyż pamiętajmy, że każdy napotkany w grze robaczek jest sterowany przez człowieka. Samo sterowanie jest proste, gdyż dżdżownica będzie pełzała zawsze tam gdzie znajduje się kursor naszej myszki. Oczywiście w grze nie możemy się zatrzymać, robaczek zawsze będzie pełzał, a my musimy zbierać rozrzucone na planszy kropki, unikać ataków innych graczy, a do tego atakować samodzielnie. Warto wspomnieć także o tym, że robaczek posiada także zdolność do poruszania się w przyspieszeniu co jest aktywowane po naciśnięciu lewego przycisku myszy. Dostajemy spore przyspieszenie i możemy uciec od zagrożenia lub kogoś zaatakować, ale z drugiej strony pogarsza się nasza zwrotność, a i czasu na reakcję jest mniej. Dodatkowo poruszanie się na przyspieszeniu stopniowo pozbawia nas punktów, gdyż nasz robaczek wyrzuca z siebie kuleczki z masą, które mogą zbierać następnie inni gracze. Tak mniej więcej wygląda rozgrywka w tej grze, ale czas zająć się tym co zapewne interesuje wszystkich najbardziej, a więc samą rozgrywką, która to naprawdę ma dość duży charakter strategiczny.

Atakowanie dżdżownic innych graczy

Największą frajdę w tej grze daje nam bowiem atakowanie innych graczy, a rozgrywka została tutaj naprawdę bardzo ciekawie rozwiązana. Przede wszystkim Slither.io jest doskonałym rozwinięciem znanej już od dawna Agar.io. W tej drugiej grze atakowanie polegało na pochłanianiu mniejszych kulek innych graczy, co sprawiało, że osoby dopiero logujące się na serwerze miały spore problemy z dobiciem do wyników najlepszych, którzy potrafili godzinami nękać innych. To sprawiało, że gra u wielu powodowała irytację. Co gorsza, wystarczył drobny błąd by zakończyć grę i znów dziesiątki minut próbować osiągnąć sensowny wynik. W przypadku Slither.io tego problemu już nie ma, a każdy gracz na serwerze jest równy pod względem możliwości walki. Kluczowym elementem w tej grze jest głowa dżdżownicy i to ją trzeba atakować. Ataki polegają na torowaniu sobie drogi. Jeśli zderzymy się z ciałem innego robaczka to od razu kończymy grę. Atakując graczy musimy więc próbować zajeżdżać im drogę w taki sposób, aby możliwości ucieczki przed zderzeniem były jak najmniejsze. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu robaczek znajdujący na ostatnim aktualnie miejscu może zniszczyć lidera rankingu po prostu zajeżdżając mu sprytnie drogę.

Przemyślane ataki

Aby osiągnąć sukces i niszczyć kolejne robaczki w grze musimy podchodzić do tego bardzo strategicznie. Możemy na przykład wykorzystać fakt, że dookoła jest sporo graczy i zaatakować jednego z naszych przeciwników z takiej strony, aby ten niezależnie gdzie ucieknie wcześniej czy później się o kogoś obił. Jeszcze ciekawsze jest otaczanie innych robaczków. Jeśli wykażemy się sprytem i przebiegłością to możemy zamknąć przeciwnika w naszym ciele wijąc się dookoła niego i ostatecznie zostawiają na tyle mało miejsca do ruchu, że będzie musiał się z nami zderzyć. Nasze otaczanie może wykorzystać jednak kolejny gracz, który otoczy nas i robaka, którego sami otaczamy. Oczy dookoła głowy i planowanie swoich ruchów to podstawa sukcesu w Slither.io, choć oczywiście przyda się także trochę szczęścia. Gra wymusza na nas także zmianę taktyki wraz z osiąganiem coraz większych długości dżdżownicy. Początkowo robaczek jest bardzo zwrotny, ale im większy tym promień skrętu staje się większy, a więc musimy bacznie obserwować nie tylko duże, ale także te malutkie dżdżownice, które mogą zajść nas w taki sposób, że nie będzie już żadnej możliwości ucieczki. Strategii rozgrywki jest wiele i na pewno każdy gracz z biegiem czasu wypracuje własną. Po co jednak w ogóle eliminować innych graczy?

Masa z wyeliminowanych graczy

Cała mapa w Slither.io usiana jest oczywiście kolorowymi kropeczkami, których zbieranie powiększa robaczka i nasz stan punktowy. To jednak nie wystarczy do tego, aby osiągnąć ciekawy sukces w grze. Podstawą jest bowiem masa z wyeliminowanych robaczków. Eliminacja kończy się bowiem tym, że na całej długości naszego przeciwnika pojawiają się duże, świecące kulki z masą. To zbieranie tych kulek najbardziej przyspiesza powiększanie naszego robaczka, ale pamiętajmy, że masa wylatująca z wyeliminowanego przeciwnika nigdy nie będzie równowartością punktową, które to punkty dana osoba posiadała. Zabieg ten jest celowy, aby osiąganie bardzo wysokich wyników wymagało pracy i dużej aktywności. Nie bez powodu więc gracze bardzo zacięcie ze sobą rywalizują i dzięki temu także tabela najlepszych wyników jest tutaj niesamowicie dynamiczna.

Na koniec warto wspomnieć naturalnie o tym, że gra ta jest absolutnie darmowa. Nie mamy tutaj żadnych mikropłatności, a jedynym bonusem jest możliwość samodzielnej zmiany wyglądu naszego robaczka. Nie musimy jednak za to płacić. Aby odblokować możliwość zmiany skórek musimy po prostu polecić grę na jednym z portali społecznościowych. Gry nie trzeba także oczywiście instalować, ale na pewno przyda się wydajniejsze łącze, gdyż na serwerach jest sporo graczy i czasem na słabszych łączach pojawiają się przez to lagi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Czy Slither.io naprawdę ma charakter strategiczny? - Częstochowa Nasze Miasto

Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto