Cztery dystanse

(su)
Ponad 70 osób wystartowało na głównym dystansie liczącym 10 km w Biegu Pięciu Stawów im. Zdzisława Burdy. W lejącym się z nieba żarze zwyciężył Andrzej Lachowski z AZS-u AWF-u Katowice, który pokonał dystans w czasie ...

Ponad 70 osób wystartowało na głównym dystansie liczącym 10 km w Biegu Pięciu Stawów im. Zdzisława Burdy. W lejącym się z nieba żarze zwyciężył Andrzej Lachowski z AZS-u AWF-u Katowice, który pokonał dystans w czasie 28:47,53. Już kilkaset metrów po starcie uformowała się kilkuosobowa czołówka, w której znaleźli się m.in. Łukasz Napora i Andrzej Karnicki z LKS-u Myszków. W klasyfikacji open znaleźli się jednak poza podium.

Nieco ponad 20 sekund za Lachowskim przybiegł do mety Robert Pewiński (Zarmen Zdzieszkowice), a po kolejnych 15 sekundach Marek Kalwat (Akwedukt-Mac Edukacja). Napora był generalnie 5., a Karnicki 6. (3. w M-39). Rozdzielił ich jeden z najbardziej znanych polskich biegaczy długodystansowych Waldemar Zajega (OL NAR Olkusz).

Wyniki pozostałych biegaczy z naszego regionu: 8. Michał Wach (LKS Myszków), 13. Marek Ociepa (NKB Częstochowa), 15. Łukasz Ferdygała (LKS Myszków), 16. Szymon Swoboda (Młody Maratończyk Pawonków), 21. Mirosław Suk, 22. Martin Nalewajka (obaj NKB Częstochowa), 26. Ignacy Oziębała (NKB Kłobuck).

Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Gortel (Anagram Mikołów), wyprzedzając Ewę Brych-Pająk (Kmicic Częstochowa) i Barbarę Bączek (WKS Wawel). Wystartowali biegacze i biegaczki z kilkunastu klubów południowej Polski.
Odbyły się także biegi na 1 km, 2 km i 3 km. W kat. 16-19 lat wygrała Danuta Pala (Podkowa Janów). Wśród mężczyzn triumfował Rafał Migoń (LKS Myszków).
Na 1 km zwyciężył Robert Pałys (Podkowa), a trzecie miejsce zajął Błażej Misiak (LKS Myszków). Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Ponicka (Podkowa), a drugie Angelika Maligłówka (LKS Myszków).