Częstochowska strażniczka miejska trzeci w Biegu o Nóż Komandosa

js, straż miejska
Częstochowska strażniczka miejska, Agnieszka Jeż, zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim 22. Biegu o Nóż Komandosa w Lublińcu.

22. Bieg o Nóż Komandosa to Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w crossie. Impreza cieszy się dużym prestiżem. Mężczyźni biegną na dystansie 10 kilometrów, a kobiety na dystansie o połowę krótszym. Bieg jest niezwykle wymagający, na trudnej technicznie trasie. Zjeżdżają na niego uczestnicy z całej Polski.

W biegu na 5 kilometrów bardzo dobrze zaprezentowała się częstochowska strażniczka miejska Agnieszka Jeż. Z czasem 24 minuty i 47 sekund zajęła trzecie miejsce. Mistrzostwo wśród kobiet ze służb mundurowych wywalczyła Anna Gosk z 18. Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku.

W biegu udział wzięła też Katarzyna Kotas z częstochowskiej Straży Miejskiej. Z imprezy wróciła z brązowym medalem za trzecie miejsce w mistrzostwach straży miejskich i gminnych. W kategorii open kobiet ze służb mundurowych zajęła 49. pozycję.