Częstochowianka wygrywa po pięciu setach i zdobywa pierwsze punkty!

Dawid Wygas
Dawid Wygas
od 16 lat
Zawodniczki Klubu Sportowego Częstochowianka w sobotnie popołudnie na własnym parkiecie podejmowały drużynę AZS-AWF Wrocław. Po zaciętym spotkaniu lepsze okazały się gospodynie.

Klub z Częstochowy w ubiegłym sezonie borykał się z ogromnymi problemami finansowymi, które poskutkowały spadkiem z 1 ligi. Nie wiadomo było czy drużyna przystąpi do kolejnego sezonu, jednak ogromne zaangażowanie władz klubu z prezes Aliną Dobrzańską na czele pozwoliło na skompletowanie młodego i ambitnego zespołu, który rywalizuje na trzecim szczeblu rozgrywkowym.

W pierwszej kolejce Częstochowianka gładko uległa zespołowi Barycz Janków Przygodzki po trzech krótkich setach. W drugiej rundzie gier Częstochowę odwiedził zawodniczki z Wrocławia, które także w 1 kolejce nie zdobyły punktów. Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodyń, które pierwszą partię wygrały do 20. Drugi set wyglądał podobnie tylko oba zespoły zamieniły się rolami, co poskutkowała zwycięstwem wrocławianek do 21. Trzecia odsłona to dominacja "Czanki" i zwycięstwo do 11. Jak już wydawało się, że być może to spotkanie zakończy się zwycięstwem za trzy punkty, do głosu doszły akademiczki i doprowadziły do tie-breaka. Tam więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Anity Krzyczmonik wygrywając 15:11 i całe spotkanie 3:2.

Teraz przed Częstochowianką wyjazd na trudny teren do Nysy.

KS Częstochowianka - AZS-AWF Wrocław 3:2 (25:20, 21:25, 25:11, 21:25, 15:11)