Częstochowianka pokonała Zorzę Wodzisław Śląski [ZDJĘCIA]

Anita Feć – Krzyczmonik, Krzysztof A. Kłusek
Częstochowianka pokonała Zorzę Wodzisław Śląski i pozostaje w walce o pierwszą ligę.

Ostatni mecz rundy zasadniczej za nami. Nasze dziewczęta zmierzyły się na własnym parkiecie z zespołem MKS ZORZA Wodzisław Śląski. Cytując słowa trenera, „Przedmeczowa praca polegała głównie na zmobilizowaniu zespołu do pełnej koncentracji i utrzymaniu dobrego poziomu gry. Nie ukrywamy, że ciężko zagrać na pełnych obrotach kiedy myślami jesteśmy już w fazie play - off. Walka o awans do I ligi zbliża się nieubłaganie.
Wszelkie przygotowania taktyczne dziewczęta realizują podczas zajęć treningowych.”

W sobotnim meczu siatkarki nie zawiodły. Pierwszy set przebiegał dość spokojnie pod dyktando gospodyń. Duża przewaga wypracowana na początku seta pozwoliła na swobodne rozgrywanie akcji. Drugi set mocno zaskoczył nasze zawodniczki. Zawodniczki z Wodzisławia niespodziewanie mocno się postawiły i wygrały seta do 23. Było to mocne zaskoczenie dla zawodniczek jak i dla zgromadzonych kibiców. Siatkarki Zorzy walczyły z Częstochowianką Częstochowa o jak najkorzystniejsze rozstawienie przed grami o utrzymanie się w II lidze.

Pomimo przegranej 3:1, wodzisławianki utrzymały 7. miejsce w tabeli, i to pozwoli zespołowi z Wodzisławia na bycie gospodarzem turnieju o utrzymanie w II lidze. Nasze zawodniczki mają zupełnie inny cel. Awans do I ligi.

Kolejne dwa sety to już pełna kontrola gospodyń i zwycięstwo do 19 i 16. Tu już nie było żadnych niespodzianek
Teraz przed zespołem z Częstochowy ciężka batalia. Już za dwa tygodnie, w sobotę 4 marca, „Częstochowianka” zmierzy się z MKS- em Świdnica w walce o I ligę. Jest kolejna szansa na pierwszą ligę siatkówki kobiet w Częstochowie.

KS AJD Częstochowianka Częstochowa - MKS „Zorza” Wodzisław Śląski 3:1 (25:18, 23:25, 25:19, 25:16)