Częstochowianka łatwo pokonała Polonię Łaziska Górne [ZDJĘCIA]

Anna Łuszczyk, Krzysztof Kłusek
W pierwszym meczu nowego roku, drużyna KS Częstochowianka była gospodarzem 15.kolejki rozgrywek drugiej ligi kobiet. Częstochowski zespół na własnej hali podejmował drużynę KS Polonia Łaziska Górne. Podobnie jak w meczu wyjazdowym, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 (25:23, 25:8, 25:17).

W pierwszym secie można było obejrzeń wyrównany pojedynek z ciekawą lecz nerwową końcówką, bowiem Częstochowa prowadziła już 24:20, a zespól gości zdołał podgonić wynik. Mimo to, gospodynie postawiły przysłowiową "kropkę nad i" i zakończyły pierwszy set atakiem Wiesławy Siudy.

Druga partia zdecydowanie należała do Częstochowianek. Dziewczyny nie zawodziły w żadnym elemencie gry. Trener gości wprowadzał zmiany, lecz Częstochowa nie pozwoliła sobie na odebranie prowadzenia. Wysokie prowadzenie pozwoliło Trenerowi na kilka zmian. Zawodniczki wchodzące z kwadratu dla rezerwowych utrzymały bardzo dobrą grę.

Trzecia odsłona, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się zaciętą walką, szczególnie w obronie. Do połowy seta zawodniczki grały punkt za punkt. Trener gospodarzy, w tej roli Anita Feć-Krzyczmnonik, szybko zareagowała i wprowadzając zmiany, zmotywowała zespół do zakończenia spotkania w trzech setach.

KS AJD „Częstochowianka” Częstochowa – KS Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:23, 25:8, 25:17)

Częstochowianka grała w następującym składzie: Wiesława SIUDA (1) - kpt , 2. Ola STEFAŃSKA 4. Zuzanna LIPIŃSKA 5. Martyna KNYSAK 6. Klaudia GAWOR 8. Angela MROCZEK 9. Oliwia SIERADZKA 10. Karolina OLCZYK 13. Ania PIĄTEK 14. Magdalena WŁODARCZYK 17 Dominika Knysak; 18. Małgorzata GOŁDA - l
Trenerzy: Paweł KAPICA, Anita Feć-Krzyczmonik.