Częstochowianka Kalina Matysiak znów została mistrzynią świata we Freestyle Football

BR
Kalina Matysiak zajęła już po raz drugi pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football. Turniej odbył się 22 lutego w Tokio.

W zawodach “DAZN World Freestyle Masters” wzięło udział 16 najlepszych zawodników i 8 najlepszych zawodniczek świata według rankingu Światowej Federacji Freestyle Footballu (The World Football Freestyle Association).

Częstochowianka od samego początku była faworytką turnieju, w półfinale spotkała się z obecną Vice - Mistrzynią Europy - Jasmijn Janssen z Holandii, z którą głosami sędziów wygrała 3-0, natomiast w finale o tytuł Mistrzyni Świata walczyła z zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych - Caitlyn Schrepfer.
Zawody rozgrywane były w systemie „Battle”, czyli pojedynków 1 vs 1, w których każdy z zawodników miał trzy wyjścia po 30 sekund.

W kategorii mężczyzn tytuł Mistrza Świata zdobył Michał Rycaj, 4 miejsce zajął Szymon Skalski, a w TOP8 znalazł się Łukasz Chwieduk.