Częstochowa. Raków wygrywa z Widzewem 2:0. Rozradowani kibice na "Limance" - zobacz ZDJĘCIA

Piotr Ciastek
Kibice na meczy Raków-Widzew
Kibice na meczy Raków-Widzew Marek Tęcza
SPORT. Raków Częstochowa wygrał 2:0 w meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Widzewem Łódź. Bramki dla Medalików zdobyli Ivi Lopez i Fran Tudor. Na częstochowskim stadionie przy Limanowskiego odliczył się komplet - 5,5 tysiąca widzów.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Mecz świetnie rozpoczął się dla Medalików. W 9. minucie sędzia Daniel Stefański po wideoweryfikacji podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Ivi Lopez. Kilka minut później strzelec bramki musiał opuścić boisko z powodu urazu. W 22. minucie z rzutu wolnego uderzył Pawłowski, ale rywalom nie udało się dobić piłki po intervencji Kovacevicia. Na przerwę zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Rakowa. W drugiej połowie, tuż przed końcowym gwizdkiem, z rzutu wolnego bezpośrednio bramkę zdobył Fran Tudor.

W kolejnym ligowym meczu Medaliki na wyjeździe zagrają z Miedzią Legnica. Spotkanie na boisku beniaminka odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 17:30.

Raków Częstochowa - Widzew Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Ivi 9, Tudor 90

Raków: Kovačević - Svarnas, Petrášek, Arsenić, Tudor, Papanikolaou, Lederman (90. Cebula), Carlos, Nowak (68. Kochergin), Ivi (20' Wdowiak, 90' Berggren), Gutkovskis (68. Piasecki)

Widzew: Ravas - Żyro, Szota (64. Stępiński), Milos, Terpiłowski (68. Shehu), Ciganiks, Pawłowski (82. Hansen), Kun (82. Letniowski), Hanousek, Zjawiński (64. Sanchez), Kreuzriegler (źródło: RKS Raków Częstochowa).