Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Częstochowa: Modernizacja sieci Orange trwa od poniedziałku [MAPA]

Bartłomiej Romanek
Częstochowa: Modernizacja sieci Orange T-Mobile. Od poniedziałku 14 kwietnia br. Orange i T-Mobile rozpoczęły przebudowę i gruntowną modernizację sieci komórkowej w Częstochowie. Tydzień później ten sam proces rozpocznie się w Kłobucku i Koziegłowach.

Częstochowa: Modernizacja sieci Orange. Będzie lepszy zasięg?

Efektem będzie poprawa jakości połączeń telefonicznych oraz mobilnego dostępu do internetu, a także zwiększenie zasięgu sieci na zewnątrz i wewnątrz budynków. Dzięki wymianie urządzeń na sprzęt najnowszej generacji, klienci Orange będą mogli korzystać z najnowocześniejszej sieci komórkowej w Polsce.

Podczas realizacji prac technicznych nastąpi wymiana sprzętu telekomunikacyjnego zainstalowanego na nadajnikach. Dotychczas działające urządzenia zostaną zastąpione sprzętem najnowszej generacji, uruchomione zostaną także nadajniki w nowych lokalizacjach.

Obecnie w Częstochowie działają 34 stacje bazowe. Po modernizacji liczba stacji wzrośnie o ponad 50 % do 63 lokalizacji . W Kłobucku i Koziegłowach liczba stacji bazowych po modernizacji wzrośnie do 34 z obecnie działających 21 czyli o ponad 60 %. Prace modernizacyjne potrawają około 6 tygodni.

Efektem modernizacji i rozbudowy będzie znaczne zwiększenie zasięgu i polepszenie jakości sygnału sieci Orange na zewnątrz i wewnątrz budynków. Zauważalnie zwiększy się także zasięg szybkiego mobilnego internetu. Oznacza to, że na znacznie większym niż dotąd obszarze, klienci usług mobilnych będą mogli swobodniej rozmawiać i korzystać nie tylko z poczty e-mail i przeglądania stron www, ale także multimediów – pobierać filmy, oglądać telewizję mobilną czy słuchać internetowego radia w smartfonach, tabletach i na komputerach.

Częstochowa: Modernizacja sieci Orange potrwa kilka tygodni

Kompleksowa wymiana najważniejszych elementów stacji bazowych oraz ich przełączenie do zmodernizowanej sieci transmisyjnej wymaga kilkugodzinnej przerwy w działaniu urządzeń. Aby zminimalizować ewentualne przerwy w dostępie do sieci, prace techniczne są prowadzone kolejno, na pojedynczych nadajnikach, co oznacza, że w jednym czasie wyłączany jest tylko jeden z nich. Połączenia są automatycznie realizowane przez sąsiadujące stacje bazowe, a klienci często nawet nie zauważają przerwy w pracy jednej z nich.

Po uruchomieniu nowych urządzeń potrzebny jest czas na ich dostrojenie do współpracy z sąsiednimi stacjami i innymi elementami sieci. Na podstawie pomiarów są wprowadzane
korekty ustawienia anten oraz oprogramowania i konfiguracji urządzeń. Prace te są niezbędne, by jak najlepiej pokryć obszar pracy stacji sygnałem, wyeliminować ewentualne zakłócenia i zapewnić klientom usługi o optymalnym zasięgu oraz jakości.

Cały proces trwa zwykle kilka tygodni i jednorazowo obejmuje grupę 20 – 30 stacji. W tym czasie mogą pojawiać się lokalne wahania jakości usług i krótkotrwałe utrudnienia w działaniu sieci. Ekipy techniczne starają się prowadzić prace w sposób najmniej uciążliwy dla klientów. Za ewentualne utrudnienia sieci serdecznie przepraszają.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto