Częstochowa: A Klasa: Stradom pokonał Płomień Kuźnicę Marianowa

Bartłomiej Romanek
W meczu A Klasy drużyna KS Stradom Częstochowa pokonała lokalnego rywala w meczu derbowym drużynę Płomień Kuźnica Marianowa 2:1.

Bardzo ładną bramkę dla gospodarzy strzelił z rzutu wolnego w 16 minucie meczu Maciej Popławski uderzając z rzutu wolnego.

Spotkania pomiędzy tymi drużynami zawsze dostarczały emocji, nie inaczej było i tym razem i kibicie przybyli na stadion przy ulicy Sabinowskiej obejrzeli ciekawe A-klasowe widowisko. Prowadzenie w meczu objęli podopieczni Sławomira Bartłomiejczyk po bramce z rzutu karnego strzelonej przez Michała Skwarczyńskiego.

Bramka z rzutu wolnego strzelona przez Macieja Popławskiego oraz trafienie Mateusza Dziewońskiego dały prowadzenie gospodarzom już po pierwszych 45 minutach.

W drugiej połowie meczu drużyną lepszą momentami byli przyjezdni, którzy za sprawą błędów w obronie stwarzali groźne sytuacje, brakowało jednak wykończenia lub strzały były niecelne.

1.05.2013, godzina 11.00, Częstochowa (ul. Sabinowska 23).
KS Stradom Częstochowa - Płomień Kuźnica Marianowa (Częstochowa) 2:1