CKS Budowlani Częstochowa wrócili z mistrzostw Śląska z medalami [ZDJĘCIA]

Bartłomiej Romanek
ARC CKS Budowlani Częstochowa
CKS Budowlani Częstochowa. Ponad 700 lekkoatletów ze Śląska wystartowało w dwudniowych (24-25 styczeń) Mistrzostwach Województwa Śląskiego w lekkiej atletyce w kategorii: seniorów, juniorów, juniorów młodszych oraz młodzików. Świetnie spisali się zawodnicy CKS Budowlani, którzy zdobyli 13 medali w tym 3 złote.

CKS Budowlani Częstochowa wrócili z mistrzostw Śląska z medalami

W sobotę 24 stycznia o medale rywalizowano w Brzeszczach. Odbył się tam sprint na 60m, skok wzwyż, w dal, trójskok i pchnięcie kulą. CKS Budowlani reprezentowało 7 lekkoatletów, którzy wywalczyli 3 medale. Ewa Mirek (juniorka) w pchnięciu kulą zajęła drugie miejsce z wynikiem 11,45m, Marek Jaworski (junior młodszy) zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 180 cm, a Klaudia Lis (juniorka młodsza) również zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż skacząc 130 cm.

W niedzielę ze względu na rozgrywanie konkurencji biegowych na dłuższych dystansach (200m, 300m, 600m, 1000m, 2000m, chód sportowy 2000m kobiet i 3000m mężczyzn) przeniesiono rywalizacje do Spały. W pięknie odnowionej hali lekkoatletycznej wystartowało 38 reprezentantów CKS Budowlani Częstochowa. Wywalczyli oni 10 medali oraz ustanowili wiele rekordów życiowych. Na szczególne słowa uznania zasługuje zwycięstwo po pięknym finiszu w biegu na 2000m Weroniki Rydz (juniorka młodsza). Zawodniczka CKS uzyskała bardzo dobry wynik 7:00,36 min. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła również Ewelina Pierzyna (juniorka) w biegu na 300m. Jej wynik 41,55s to nowy rekord życiowy i jeden z najlepszych rezultatów w tym roku w Polsce. Pierzyna tydzień później, jako jedna z sześciu zawodniczek ze Śląska, wystartowała w międzynarodowym, halowym mityngu lekkoatletycznym w Bratysławie, gdzie reprezentowała barwy Polski. Z czasem 41,74s wygrała bieg na 300m.

W Spale, jak zwykle nie zawiedli zawodnicy specjalizujący się w chodzie sportowym. Zarówno Beata Heppner (seniorka) jak i Patrycja Fimowicz (juniorka młodsza) na dystansie 2000m wywalczyły złote medale. Heppner z wynikiem 9:04,43 min, natomiast Fimowicz 10:25,50. Drugie miejsce zajął Łukasz Bielecki (senior) w chodzie sportowym na 3000 m z wynikiem 12:43,32. Srebro zdobyła również Karolina Wierus (seniorka), która uplasowała się tuz za Beatą Heppner.

Pozostali medaliści Mistrzostw Śląska:
II miejsce Szymon Kotyla (senior) w biegu na dyst. 2000m z wynikiem 5:40,11.
III miejsce Cała Magdalen (seniorka) 200m – 26,71.
III miejsce Monika Sitek (juniorka) 1000m – 3:08,19.
III miejsce Jakub Gancarek (junior) 1000m – 2:35,33.

Najlepsi zawodnicy CKS Budowlani zostali zauważeni przez trenerów Kadry Narodowej Juniorów i Młodzieżowców. Patrycja Fimowicz, Ewelina Pierzyna, Łukasz Bielecki i Piotr Marcinkowski, wraz z trenerem Czesławem Lamchem, zostali powołani na zgrupowanie Zaplecza Kadry, które odbywa się w Szczyrku w dniach 31.01-07.02, natomiast Ewa Mirek i Adrianna Jońska biorą udział w zgrupowaniu w Zakopanem. Oprócz wymienionych zawodników, do Zaplecza Kadry Narodowej zakwalifikowano również Karolinę Bednarczyk, Sylwię Ślęzak i Igora Dobosza.