Chojniczanka 1:1 Raków Częstochowa. Remis w osłabieniu

Patryk Trybulec
Już w 18 min. spotkania piłkarz Rakowa Arkadiusz Hyra zobaczył drugą żółtą kartkę i przez 70 minut jego drużyna musiała grać w osłabieniu. Co więcej, arbiter za jedną z jego interwencji podyktował rzut karny, ale Sławomir Ziemniak trafił w słupek. Gospodarze zdołali jednak jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście i konsekwentnie dążyli do wyrównania. Ta sztuka w 81 min. udała się 16-letniemu Dawidowi Świerkowi. W doliczonym czasie gry rzutu karnego dla Rakowa nie wykorzystał jeszcze Marcin Gajos.

Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)
1:0 Piotr Kwietniewski (40)
1:1 Dawid Świerk (81)

Sędziował Sebastian Załęski (Warszawa). Widzów 2000
Chojniczanka: Baran - Noga, Mikołajczyk, Trzebiński, Pestka, Ziemniak, Kwietniewski, Gibczyński, Jakosz, Fabich (64. Trojanowski), Pach
Raków: Szramowiat - Mastalerz, Hyra(18), Pluta, Łysek - Ł. Kowalczyk (55. Kmieć), Ogłaza (63. D. Świerk) - Witczyk (20. Górecki), Nocuń (71. Czerwiński), Gajos - Zachara.