Budowlani w Altötting [ZDJĘCIA]

Bartłomiej Romanek
Budowlani w Altötting. Sportowcy z częstochowskiego klubu CKS Budowlani odwiedzili Altötting. Podczas wizyty w Niemczech wzięli udział w corocznym biegu miejskim.

27 maja częstochowianie zwiedzili niemieckie miasto maryjne oraz spotkali się z burmistrzem Herbertem Hofauerem. Tego samego dnia udali się do Burghausen, gdzie znajduje się jeden z największych zamków w Europie. Kolejnego dnia odwiedzili Salzburg w Austrii.

29 maja Budowlani wzięli udział w „odpustowym biegu” na dystansie 3,2 km. Rywalizację, zgodnie z oczekiwaniami, wygrał Aleksander Turek, który pokonał dystans w czasie niecałych 11 sekund. Karol Sowa (z czasem 11.44) zajął trzecie miejsce, a Marta i Weronika Rydz zdominowały swoją kategorię wiekową. Niemieccy sportowcy zapowiedzieli rewanż w Częstochowie podczas wrześniowej Złotej Mili.