Biegi w upale

KRZYSZTOF SULIGA
Żołnierz Stanisław Miluk z Mety Lubliniec był generalnie 18., a w swej kategorii wiekowej - 6. fot. MIROSŁAW SZRAUCNER
Impreza zebrała jak co roku wiele pochwał od biegaczy. - Jak zwykle została wspaniale zorganizowana. Nie zabrakło na trasie napojów, a na mecie można się było nawet odświeżyć pod prysznicem.

Impreza zebrała jak co roku wiele pochwał od biegaczy. - Jak zwykle została wspaniale zorganizowana. Nie zabrakło na trasie napojów, a na mecie można się było nawet odświeżyć pod prysznicem. Pętlą Rudnicką żyje tam cała miejscowość. Przy okazji zawodów odbywa się co roku wielki festyn - mówi Andrzej Karnicki z LKS-u Myszków, który zajął w klasyfikacji generalnej czwarte miejsce i był trzeci w kat. M 39. - Nie dopisała tylko pogoda. Ogromny upał powodował wyczerpanie organizmu.

Wśród 89 uczestników biegu głównego z kilkunastu miast środkowej i południowej Polski, na 13,3 km wystartowało wielu zawodników z naszego regionu z klubów: WKB Meta Lubliniec, NKB Częstochowa, LKS Myszków, TKKF Zryw Parzymiechy i Strzelca Strzebiń. Do mety dotarły 82 osoby.

Na podium stanęło trzech czołowych polskich biegaczy. Zwyciężył Marcin Panfil (Maraton Turek) przed Markiem Dryją (OSiR Polanik Piotrków Trybunalski) i Tomaszem Wilczyńskim (Oleśniczanka).
Miejsca naszych biegaczy: 4. Andrzej Karnicki (3. w M 39), 5. Janusz Miketa (Kamieńskie Młyny, 4. w M 39), 7. Rafał Gniła (Meta, 2. w M 29), 11. Marek Ociepa (NKB Częstochowa, 3. w M 49), 16. Marcin Świerc (Meta, 4. w M 29), 17. Tomasz Sosnowski (Kłobuck, 5. w M 29), 18. Stanisław Miluk (Meta, 6. w M 49), 20. Mirosław Suk (NKB Częstochowa, 1. w M 59), 22. Ewa Brych-Pająk (NKB Częstochowa, 2. wśród kobiet), 24. Zbigniew Masłoń (Strzelec, 7. w M 39), 25. Eugeniusz Nadolny (Meta, 8. w M 49), 26. Łukasz Napora (LKS Myszków, 6. w M 29), 29. Łukasz Ferdygała (LKS Myszków, 7. w M 29), 30. Mirosław Szraucner (Meta, 8. w M 39), 33. Mariusz Nabiałek (Olsztyn, 9. w M 39), 34. Martin Nalewajka (NKB Częstochowa, 11. w M 49), 35. Janusz Szafarczyk (10. w M 39), 36. Krzysztof Koselski (Meta, 12. w M 49), 37. Zbigniew Rosiński (Meta, 13. w M 49), 41. Jacek Lubczyński (Kłobuck, 15. w M 49), 42. Mariusz Macharzyński (Meta, 9. w M 29), 44. Mariusz Zembroń (Meta, 10. w M 29), 48. Kazimierz Kordziński (Meta, 18. w M 49), 49. Marek Kozłowski (TKKF Zryw Parzymiechy, 12. w M 29). Stefan Pala z NKB Częstochowa zajął 2. miejsce w P 60 i był generalnie 66. Mieczysław Tomalski reprezentujący barwy Urzędu Gminy Olsztyn był w tej kategorii 3., a ogólnie 67. W biegu na 1 milę zwyciężył Rafał Migoń z LKS-u Myszków.

Odbyły się także biegi dla przedszkolaków i uczniów szkół. Na 1000 m pierwsze miejsce zajął Piotr Karnicki z LKS-u Myszków.