Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie nowa seria o Wiedźminie i kolejny Cyberpunk. CD PROJEKT opublikował aktualizację strategii Grupy

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Będzie nowy Wiedźmin i Cyberpunk. CD PROJEKT opublikował aktualizację strategii Grupy
Będzie nowy Wiedźmin i Cyberpunk. CD PROJEKT opublikował aktualizację strategii Grupy Materiały CD Projekt
CD PROJEKT przedstawił plany rozwoju na kolejne lata. Fani gier z serii Wiedźmin i gry Cyberpunk już mogą zacierać ręce. A to nie wszystko. Przed graczami kolejne tajemnicze projekty, które zostaną w pełni ujawnione dopiero za jakiś czas.

CD PROJEKT opublikował aktualizację strategii Grupy skupiającą się na długoterminowym rozwoju kluczowych projektów. W nadchodzących latach studio zamierza wydać szereg produkcji w ramach franczyz wiedźmińskiej i cyberpunkowej oraz prowadzi prace koncepcyjne nad autorskim, trzecim IP o kryptonimie Hadar. Zarząd CD PROJEKT zapowiedział otwarcie nowego studia w Ameryce Północnej, dodanie multiplayera do większości przyszłych projektów oraz dalszą ekspansję franczyz w stronę filmu i telewizji.

Wreszcie wiemy nieco więcej planach "redów"

Jak zaznacza firma, zeszłoroczna aktualizacja skupiała się na transformacji procesu tworzenia gier, zmianach sposobu zarządzania i komunikacji oraz wdrożeniu usprawnień organizacji pozwalających m.in. na jednoczesne tworzenie dwóch projektów AAA – co zostało osiągnięte na początku 2022 roku. W tegorocznej aktualizacji skupiono się na długoterminowych perspektywach produktowych Grupy.

– Podstawy naszej działalności i wartości, które wyznajemy, pozostają bez zmian. Chcemy tworzyć rewolucyjne, pełne zapadających w pamięć momentów gry fabularne, które będą inspirować graczy – mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD PROJEKT.

Oprócz ogłoszonych dotychczas premier – Wiedźmina 3: Dziki Gon w wersji na najnowszą generację konsol w IV kwartale 2022 r. i dużego rozszerzenia do Cyberpunka 2077, pod tytułem “Widmo wolności” planowanego na 2023 r. – studio pod nazwami kryptonimów zaprezentowało projekty na kolejne lata. Jednym z nich jest gra od bostońskiego studia The Molasses Flood – projekt Syriusz.

– Gra będzie dziać się w wiedźmińskim uniwersum, ale będzie różnić się od naszych dotychczasowych produkcji z uwagi na fakt, że jest skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców. Syriusz zaoferuje graczom rozgrywkę zarówno jednoosobową, jak i w trybie multiplayer – mówi Adam Kiciński.

Nowa saga wiedźminska

Kolejnym zapowiedzianym projektem jest Polaris, który będzie otwarciem nowej wiedźmińskiej sagi. Będzie się ona składać z trzech gier, które studio CD PROJEKT RED planuje wydać w trakcie 6-letniego cyklu, licząc od premiery Polarisa. Druga i trzecia część pod względem technologicznym będzie tworzona na fundamentach stworzonych przy produkcji Polarisa, co usprawni proces dewelopmentu i pozwoli skupić się na realizacji kreatywnych ambicji studia.

Kolejny projekt ze świata Wiedźmina – Canis Majoris – będzie pełnoprawną produkcją rozwijaną przez zewnętrzne studio kierowane przez doświadczonych twórców związanych w przeszłości z tym uniwersum.

– Jest to pierwszy tego typu tworzony poza strukturami Grupy. Nie oznacza to jednak, że będzie odbiegał jakością od gier dewelopowanych wewnętrznie. Pod względem technologicznym, projekt będzie bazował na silniku Unreal Engine 5 oraz zestawie narzędzi tworzonych z myślą o Polaris. Wkrótce zamierzamy ujawnić więcej szczegółów – zapowiada Prezes Zarządu CD PROJEKT.

Nie odstawiają Cyberpunka na boczny tor

Projekt Orion, kryjący pod kryptonimem następną grę z serii Cyberpunk, w pełni rozwinie potencjał leżący w tym uniwersum. Będzie rozwijany przez nowe studio CD PROJEKT RED North America.

– Nasze plany są ambitne i wymagają wiele pracy, zaangażowania i dalszego rozwoju. W tym celu chcemy stworzyć nowy zespół w Bostonie, który wspólnie z rozwijającym się teamem z Vancouver stanie się CD PROJEKT RED North America. Ten ruch umożliwi nam pełny dostęp do puli talentów z Ameryki Północnej – mówi Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych. – Drugim niezależnym zespołem deweloperskim działającym z Bostonu jest The Molasses Flood – zaznacza.

CD PROJEKT ogłosił również rozpoczęcie przygotowań do stworzenia zupełnie nowego, oryginalnego IP o kryptonimie Hadar.

– Zaczęliśmy myśleć o nim kilka lat temu. Wczesny etap prac koncepcyjnych rozpoczął się w 2021 roku. Po raz pierwszy w historii jesteśmy w pełni odpowiedzialni za stworzenie IP od podstaw. Warto przy tym podkreślić, że pracujemy dopiero nad podstawowymi założeniami i światem nowej franczyzy – mówi Michał Nowakowski, członek Zarządu CD PROJEKT odpowiedzialny za rozwój biznesu.

Ponadto Grupa zamierza kontynuować ideę franchise flywheel, rozbudowując ekosystem wzajemnie napędzających się produktów opartych na potencjale posiadanych franczyz. W związku z tym studio otwiera się na współpracę z zewnętrznymi zespołami.

– Naszym celem jest współpraca z doświadczonymi partnerami, którzy sprostają wymogom jakości postawionym przez nasze gry i stworzą wartościowe doświadczenia dla naszych fanów. Robimy to wszystko, by zapewnić nowe, ekscytujące sposoby na kontakt z naszymi markami i jednocześnie ułatwić naszemu wewnętrznemu zespołowi skupienie się na tym, co napędza nas jako firmę – tworzeniu rewolucyjnych gier fabularnych – dodaje Michał Nowakowski.

Jak informuje firma, CD PROJEKT przygląda się możliwościom, które oferuje przemysł filmowy i telewizyjny. Anime Cyberpunk: EDGERUNNERS stworzone we współpracy z japońskim Studio Trigger, dostępne na Netfliksie dowiodło, że tworzenie wysokiej jakości treści dla fanów studia w oparciu o posiadane franczyzy jest słuszną drogą. Zarówno z perspektywy rozwoju marki, jak i strategii biznesowej.

– Myśląc o rozwoju, mamy teraz przed oczami trzy unikalne, silne i trwałe franczyzy. W centrum każdej z nich widzimy rosnącą liczbę gier z zapadającymi w pamięć opowieściami dla pojedynczego gracza, rozszerzonymi o doświadczenie gry sieciowej. Postrzegamy CD PROJEKT jako rosnącą siłę, ukształtowaną przez nasze zespoły pełne dumy ze swoich osiągnięć i odważne w realizacji swoich ambicji – podsumowuje Adam Kiciński. źródło: Grupa CD PROJEKT

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto