AZS Częstochowa wygrał z Fartem. Częstochowianie są na szóstym miejscu w tabeli

Bartłomiej Romanek
Dawid Murek (z prawej) w Kielcach zdobył aż 20 punktów
Dawid Murek (z prawej) w Kielcach zdobył aż 20 punktów Bartłomiej Romanek
Tytan AZS Częstochowa wygrał w Kielcach z Fartem 3:1 (16:25, 27:25, 27:25, 25:23). Zawodnikiem meczu wybrano środkowego częstochowian, Wojciecha Sobalę.

Mecz w Kielcach miał ogromne znaczenie w walce o play-off. Częstochowianie dzięki zwycięstwu zajmują szóste miejsce i mają 6 punktów przewagi nad dziewiątym w tabeli, Indykpolem AZS Olsztyn. Pierwszego seta łatwo wygrali kielczanie. Trzy kolejne były zacięte niemal do samego końca, choć AZS w trzecim i czwartym secie mógł wygrać wyżej, ale za każdym razem tracił kilka punktów przewagi.

Fart Kielce - Tytan AZS Częstochowa 1:3 (25:16, 25:27, 25:27, 23:25)

Fart: Pujol 3, Buszek 12, Zniszczoł 10, Nilsson 17, Kapfer 19, Kokociński 4, Żurek (libero) oraz Kamiński 3, Pawliński 2, Jungiewicz 1, Kozłowski. Trener: Wagner.

Tytan: Drzyzga, Gierczyński 2, Wiśniewski 5, Janeczek 19, Murek 20, Sobala 13, Stańczak (libero) oraz Hebda 6, Kamiński, Oczko. Trener: Kardos.