AZS Częstochowa w ćwierćfinale Pucharu Challenge

BR
Częstochowianie (na zdjęciu mecz ze Skrą) awansowali dzięki
Częstochowianie (na zdjęciu mecz ze Skrą) awansowali dzięki Bartłomiej Romanek
AZS Częstochowa przegrał rewanżowy mecz z Unicają Almeria 2:3 (25:18, 23:25, 25:22, 25:22, 12:15), ale dzięki wygraniu złotego seta 16:14 awansował do najlepszej ósemki Challenge Cup.

Częstochowianie po zwycięstwie przed własną publicznością 3:1, do Hiszpanii jechali w roli faworyta. AZS świetnie zaczął i wysoko wygrał pierwszego seta, ale w dwóch następnych górą byli Hiszpanie. AZS wyrównał, ale nie dał rady rozstrzygnąć awansu w tie-breaku. W dramatycznym złotym secie (Unicaja prowadziła nawet 7:3) górą byli częstochowianie.