Autobus oznaczony numerem 034 – nawiązującym do numeru kierunkowego Częstochowy i regionu – będzie rozpoczynał oraz kończył każdy kurs na przystanku „Ratusz”, zlokalizowanym na łączniku między ulicami Śląską i Nowowiejskiego. Kursy będą rozpoczynać się o pełnej godzinie, począwszy od godz. 12.00. Ostatni kurs przypadnie na godz. 18.00. Każdy przejazd potrwa około 40 minut.
Przejazdy będą odbywać się z przewodnikiem, który opowie o historii Częstochowy, obiektach usytuowanych wzdłuż trasy i ciekawostkach związanych z miastem. W autobusie będzie też dostępna bezpłatna sieć wi-fi. Nad bezpieczeństwem przejazdów ma czuwać strażnik miejski.
Autobus będzie przejeżdżał kolejno ulicami: Śląską, II Aleją NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, Mirowską, Nadrzeczną, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, ponownie II Aleją NMP, Kilińskiego, Racławicką, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, Sobieskiego, Pułaskiego, Popiełuszki, 3 Maja, Wieluńską, Rynkiem Wieluńskim, św. Rocha, Klasztorną, 7 Kamienic, ponownie Popiełuszki, III Aleją NMP i Nowowiejskiego - do przystanku końcowego.
Wakacyjną linię autobusową uruchamia Urząd Miasta we współpracy z Miejskim Zarządem Dróg i Transportu oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym. Szczegółowe rozkłady jazdy i schemat trasy będą dostępne na stronach UM, MZDiT i MPK oraz na przystanku początkowym „Ratusz” i pośrednich: „Stary Rynek” (przy ul. Krakowskiej bezpośrednio przed pl. Daszyńskiego), „Plac Biegańskiego” (przy ul. Racławickiej, za kościołem św. Jakuba) i „Brama Jasnogórska” (przy ul. Klasztornej vis a vis parkingu).
Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?