Adamus jednak drugi

(su)
Zbigniew Adamus.

Zbigniew Adamus. ZDJĘCIE: KRZYSZTOF SULIGA
Przełajowcy zakończyli zmagania w Pucharze Polski. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Zbigniew Adamus. Zawodnik Marcaru Błękitni Koziegłowy miał tylko teoretyczne szanse na wyprzedzenie Andrzeja Kaisera ...

Przełajowcy zakończyli zmagania w Pucharze Polski. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Zbigniew Adamus.

Zawodnik Marcaru Błękitni Koziegłowy miał tylko teoretyczne szanse na wyprzedzenie Andrzeja Kaisera (Optex Opoczno). W Słubicach, gdzie rozgrywany był finał PP sztuka ta jednak mu się nie udała.

Adamus zaraz po starcie sczepił się rowerem z jednym z rywali i musiał zmienić sprzęt. Później przesiadł się znów na właściwy i na trzy rundy przed końcem doszedł czołówkę: Kaisera, Dariusza Gila (POM Strzelce Krajeńskie) i Tomasza Kiendysia. Dwaj pierwsi przypuścili jednak atak i udało im się zgubić rywali. Nie powiodła się Adamusowi próba pozostawienia za sobą Kiendysia. Reprezentujący od tego roku barwy Mikomaksu Łódź zawodnik zaatakował tuż przed metą i zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Gil przed Kaiserem. Adamus stracił do Kiendysia 6 sekund, a do zwycięzcy - 52. Sławomir Frejowski (Marcar) nie wytrzymał trudów wyścigu i wycofał się z zawodów.

W challenge'owym wyścigu, który odbył się dzień po PP w Słubicach triumfował Kiendyś przed Kaiserem, Gilem i Adamusem.

Klasyfikacja PP: 1. A. Kaiser (190 pkt.), 2. Z. Adamus (158), 3. T. Kiendyś (124), 8. S. Frejowski (86), 18. Tomasz Dziuk (Marcar - 24), 35. Adam Dziuk (Marcar - 1, startował tylko w jednej serii).

Wśród juniorów młodszych zwyciężył Kryspin Pyrgies (Trasa Zielona Góra - 210). Emil Łabuś (Marcar) zajął 38. miejsce (4), a Damian Psonka (Marcar był 44. (2).

W kategorii młodziczek i juniorek młodszych pierwsze miejsce zajęła Magdalena Pyrgies (Trasa Z.G - 195), Natalia Kubalska sklasyfikowana została na 12. pozycji (32).