30 punktów Nogalskiego

(su)
TYTAN pokonał u siebie rezerwy Polonii Warszawa. Foto: ZBIGNIEW BURDA
Dwie pierwsze kwarty meczu koszykówki pomiędzy TYTAN-em i Polonią II Warszawa układały się po myśli częstochowian. Poważne problemy zaczęły się w trzeciej. Nasz zespół przegrał ją różnicą 7 punktów.

W czwartej z parkietu musiał zejść Wacław Piński, który zaliczył piąte przewinienie. Końcówka była bardzo emocjonująca. Na niespełna trzy minuty przed upływem czasu gry było 72:72. Po trzech udanych akcjach nasi koszykarze odskoczyli na sześć punktów. W tym okresie za przewinienia opuścił parkiet Piotr Trepka. Rywalom nie udało się jednak doprowadzić do wyrównania, a tym bardziej do zwycięstwa. Na uwagę zasługuje postawa Tomasza Nogalskiego, który wywalczył dla drużyny aż 30 punktów.

TYTAN Częstochowa - Polonia II Warszawa 83:76 (21:17,22:14,14:21,26:24)
TYTAN: Saran 15, Nogalski 30, Szynkiel 7, Motyl 3, Rajkowski 4 - Sośniak 4, Trepka 8, Piński 12, Miękus 0.

Wyniki pozostałych meczów: WTK II Włocławek -Piotrcovia Piotrków Trybunalski 90:86, ŁKS Łódź- AZS Radom 86:75, Legion Legionowo - SMS II Warka przełożony.

1. TYTAN 10 16 869:611

2. ŁKS 10 16 796:714

3. Legion 9 15 694:611

4. AZS Radom 10 15 761:751

5. Piotrcovia 10 15 823:785

6. WTK II 10 15 827:831

7. Polonia II 10 15 738:763

8. SMS II 9 10 559:866