MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Srebrna Jodła dla Akcentu

(kak)
Rewia Akcent występowała również w czasie koncertów plenerowych.  Fot. ARC.
Rewia Akcent występowała również w czasie koncertów plenerowych. Fot. ARC.
- Jesteśmy szczęśliwi, że oceniono tak wysoko poziom zespołu oraz program przygotowany specjalnie na ten konkurs - stwierdza Krzysztof Fibich, dyrektor artystyczny Dziecięcej Rewii Akcent.

- Jesteśmy szczęśliwi, że oceniono tak wysoko poziom zespołu oraz program przygotowany specjalnie na ten konkurs - stwierdza Krzysztof Fibich, dyrektor artystyczny Dziecięcej Rewii Akcent.

Akcent w minioną niedzielę wrócił z XXIX Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W czasie konkursu zdobył statuetkę Srebrnej Jodły w kategorii "Taniec i piosenka". Dodajmy, że w tym roku żadnej grupy nie odznaczono Złotą Jodłą.

- To już piąta nagroda zdobyta dla naszego miasta na tym prestiżowym konkursie, w którym uczestniczą najlepsze zespoły z kraju i zagranicy - informuje K. Fibich.
Rewia, aby dostać się do konkursu musiała pokonać wiele eliminacji począwszy od nadesłania kasety wideo z zarejestrowanym programem. Do Kielc dotarło 2500 kaset. Po eliminacjach zakwalifikowano 39 zespołów, natomiast do koncertu galowego dopuszczono 23 grupy, w tym Akcent.

- Kiedy my się cieszyliśmy, innym było smutno, że nie weszli do koncertu galowego - mówi Dominika Wilk z Akcentu.
Na koncert galowy do amfiteatru do Kadzielni przyjechała na zaproszenie zespołu delegacja częstochowskiego Hufca ZHP z komendantem Adrianem Starońkiem.

Dziewczęta z Akcentu oprócz udziału w konkursie doskonaliły swoje umiejętności techniczne pod okiem szefa Zespołów Tanecznych prof. Zbigniewa Skrzeczko na warsztatach technicznych prowadzonych przez konsultantów tanecznych - Wiesławę Zielińską z Warszawy i Sebastiana Białobrzeskiego z Gdańska.

- W zespole panowała wspaniała atmosfera - opowiada Agnieszka Śpiewak, jedna z najstarszych w Akcencie. - Przed południem były warsztaty artystyczne, po obiedzie koncerty w muszli w Parku Miejskim i kontynuacja zajęć. Wolny czas, a było go bardzo mało, spędzaliśmy na basenie w Nowinach koło Kielc lub nad zalewem w Cedzynie. Udało się nam obejrzeć zamek w Chęcinach oraz jaskinię Raj.

Te wyprawy były możliwe, ponieważ grupa otrzymała wsparcie finansowe od Urzędu Miasta w Częstochowie. - Dzięki temu mogliśmy podróżować autokarem w czasie tego festiwalu - mówi K. Fibich.

Jak się okazuje, podczas każdego wyjazdu, w zespole panuje surowa dyscyplina. Nie wolno pić napojów gazowanych, jeść czipsów oraz lodów. - Dziewczęta wiedzą, że każda tancerka powinna dbać o kondycję fizyczną ? wyjaśniają Magdalena Fibich oraz Bożena Sztajner z kadry zespołu.

- Na festiwalu poznałyśmy się i zaprzyjajaźniłyśmy się z zespołem z Lwowa - wspominają Kasia Deska, Emilka Kosińska, Anna Hampelska i Sylwia Wziątek. - Na początku miałyśmy trudności językowe, ale w końcu udało się je przełamać.
Rozmawiałyśmy trochę po angielsku i trochę po niemiecku.
Pomagała im w tym Krysia Owczarenko, koleżanka z zespołu, która od dwóch lat jest w Akcencie i pochodzi z Ukrainy. Być może dziewczętą spotkają się jeszcze z ukraińskim zespołem w czasie wizyty we Lwowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tatiana Okupnik tak dba o siebie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto