Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oferta dla oświaty przygotowana przez Muzeum Częstochowskie

Katarzyna Kokoszka
Monika Świerczewska, kierownik Działu Edukacji i Wystaw, zachęca w czasie warsztatów edukacyjnych do oglądania wystawy.
Monika Świerczewska, kierownik Działu Edukacji i Wystaw, zachęca w czasie warsztatów edukacyjnych do oglądania wystawy.
Uczniowie mogą chodzić na lekcje do Muzeum Częstochowskiego. Na pewno nie będą nudne. Na tę ofertę edukacyjną mogą odpowiadać szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie.

Uczniowie mogą chodzić na lekcje do Muzeum Częstochowskiego. Na pewno nie będą nudne. Na tę ofertę edukacyjną mogą odpowiadać szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie. - Rozsyłamy oferty do szkół za pośrednictwem częstochowskiego Wydziału Edukacji i Sportu, a później czekamy na zgłoszenia od dyrekcji tych palcówek- mówi Monika Świerczewska, kierownik Działu Edukacji i Wystaw.

Dzieci i młodzież mają tu okazję aktywnie spędzić czas, tym bardziej, że jest to zupełnie inna forma nauki. Uczniowie za pomocą projekcji multimedialnych, wykładów z różnych dziedzin nauki i sztuki, zajęć praktycznych, mogą się czegoś nowego nauczyć oraz poszerzyć wiedzę zdobytą w szkole.

Muzeum Częstochowskie przygotowało dla najmłodszych zagadnienia z dziedziny: archeologii, etnografii, historii, sztuki oraz przyrody.

- Największym zainteresowaniem cieszą się warsztaty, które oferują zajęcia praktyczne, takie jak: prace plastyczne w glinie, wykonywane w Rezerwacie Archeologicznym oraz różnego rodzaju układanki-puzzle, rysunki, np. z dziedziny historii - mówi Monika Świerczewska.

Oferta na wrzesień i październik kierowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych, ale i szkoły średnie znajdą coś dla swoich podopiecznych. To na przykład multimedialna lekcja: Jak mieszkali, żyli i ubierali się "Chłopi" Wł. Reymonta, która będzie z pewnością przydatna w trakcie czytania lektury.

Wizualną atrakcją są ekspozycje, które można podziwiać w Pawilonie Wystawowym w Parku im. Stanisława Staszica, Ratuszu oraz Pałacu Ślubów, takie jak: "Hej tu u nas na Kaszubach", "Pędzlem i dłutem", "Gabinet dra Władysława Biegańskiego", "Cztery pory roku według Włodzimierza Puchalskiego, "Portrety wielkich Polaków", "W starym kinie" oraz "95 lat Harcerstwa Ziemi Częstochowskiej".

Na swoją wystawę zaprasza również Redakcja Tygodnika katolickiego "Niedziela" w ramach 80 jubileuszu powstania tego pisma. Przygotowała ona dla młodzieży bezpłatne spotkania z Redaktorem "Niedzieli" w Muzeum w terminach: 12-15 wrzesień i 19-22 wrzesień.

Przygotowywana jest także wystawa w Willi Generalskiej pt. "Przez poznanie Ojczyzny do jej umiłowania", która przybliżać będzie zagadnienie flory i fauny Jury Krakowsko- Częstochowskiej oraz wystawa stała w Ratuszu: "Dzieje miasta i regionu". Jak informują pracownicy Muzeum, od listopada nastąpią pewne zmiany w ofercie edukacyjnej, dominować będzie tematyka świąteczna.

Wszystkie lekcje z różnych dziedzin nauki i sztuki prowadzone będą przez pracowników Muzeum Częstochowskiego. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 35 zł od grupy max 25-osobowej.

Na zajęcia można się umawiać telefonicznie pod numerem telefonu: 361-50-08 lub osobiście (w Ratuszu B- odwachu, Al. NMP. 45A) z Moniką Świerczewską, kierownikiem Działu Edukacji i Wystaw na 5-7 dni przed planowanym udziałem.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto