Mistrz ograł beniaminka. Zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice (2:0)

Rafał Musioł
Raków Częstochowa bez problemów wygrał z Puszczą Niepołomice.
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Raków Częstochowa bez problemów wygrał z Puszczą Niepołomice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marek Tęcza
Piłkarze Rakowa Częstochowa bez większych problemów pokonali Puszczę Niepołomice. Mistrzowie Polski załatwili sprawę już w pierwszej połowie spotkania.

Beniaminek z Niepołomic zaczął starcie z mistrzami Polski odważnie i miał nawet okazję, by sensacyjnie wyjść na prowadzenie. Muris Mesanović mocno jednak przestrzelił mając do bramki kilkanaście metrów.

Później Raków całkowicie opanował sytuację i przed przerwą potwierdził to dwoma golami. Srdan Plavsić dośrodkował dokładnie na głowę Sonny'ego Kittela, a ten posłał piłkę do siatki po raz pierwszy w swojej ekstraklasowej karierze.

W 27. minucie Fran Tudor zaliczył asystę przy trafieniu Bartosza Nowaka. Krzysztof Jakubik początkowo sygnalizował spalonego, ale po analizie VAR musiał zmienić zdanie.

Po przerwie powinno być 3:0, jednak piłkarze prowadzeni przez Dawida Szwargę zawodzili w decydujących momentach. Niewiele brakowało, by skończyło się to nerwową końcówką. Tym razem VAR też jednak sprzyjał Rakowowi. Arbiter "cofnął" analizę do zdarzenia na środku boiska, gdzie jak się okazało Hubert Tomalski faulował Gustava Berggrena. Ostatnim akcentem spotkania było trafienie w słupek przez Johny'ego Yeboaha w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Raków awansował na piąte miejsce w tabeli. Do prowadzącej Legii traci trzy punkty.

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomica 2:0 (2:0)