KS AJD Częstochowianka - Olimpia Jawor 1:3 [ZDJĘCIA]

Krzysztof A. Kłusek, Anita Feć – Krzyczmonik.
W 13. kolejce rozgrywek, Częstochowianka spotkała się na własnym parkiecie, z KS Olimpia Jawor. Wszyscy kibice częstochowskiej, kobiecej siatkówki wiedzą, że jaworzanki to bardzo silny zespół, grający solidną siatkówkę. Po rundzie zasadniczej II-go ligowa tabela zaczyna się mocno zacieśniać.

Każdy zespół liczący się w rozgrywkach ,walczy o wejście do rundy play - off. Na tym etapie zaczynają się prawdziwe emocje, każdy punkt jest bowiem na wagę złota. W żargonie siatkarskim mówi się, że jakiś zespół "nie leży".

Ewidentnie w tym przypadku możemy potwierdzić, że jest to Olimpia Jawor. Pierwszy i drugi set to spokojna taktyczna gra przeciwniczek. Częstochowianki co rusz podejmowały odważną walkę by złapać kontakt, niestety końcówki zdecydowanie kończyły się z przewagą dla Olimpii. Olimpia wygrywa 25 -20 i 25 – 17. W trzecim secie następuje zwrot akcji. Angela Mroczek po kilku bardzo mocnych zagrywkach doprowadza do stanu 8:1. Częstochowianki od początku do końca nadają rytm gry w tym secie. Nasze zawodniczki wygrywają trzeciego seta 25 – 17. Czyli bardzo wyraźnie.

Czwarty set to walka punkt za punkt. Moment przełomowy nadchodzi przy stanie 18:18, gdzie nasze zawodniczki zdobywają 5 pkt. z rzędu i doprowadzają do wyniku 24:20. Zgromadzeni kibice są pewni, że rozstrzygnięcie meczu nastąpi w 5 secie. W głowach trenerów juz rozgrywa się 5 set. Już przewidują jak zacząć, jak zmienić taktykę by było dobrze. Chyba nikt, począwszy od ławki trenerskiej po zgromadzonych kibiców nie przypuszczał, że wynik może być inny. Niestety powiedzenie „kobieta zmienną jest” sprawdza się w 100%. Zawodniczki z Jawora odrabiają straty i wygrywają po zaciętej końcówce na przewagi 27:25. Zamiast piątego seta, zrobiło się 1:3 dla Olimpii. Szkoda cennych punktów, które w tym spotkaniu były w zasięgu ręki - a raczej jednego pewnego ataku. Zawodniczki obiecują walkę dalej bo runda play - off jest w realnym zasięgu. Niestety II ligowe siatkarki, Stary Rok, pożegnają porażką. Wszyscy zainteresowani wierzą , że wyniki meczów w Nowym Roku 2017 będę dla nas bardziej korzystne.

Po 13. kolejkach, Częstochowianka zajmuje 5 miejsce w tabeli. Następny mecz nasza drużyna rozegra dopiero 14 stycznia 2017. Będzie to mecz wyjazdowy z KABADOS MKS Sokół Radzionków. Będzie to ważny mecz bo Radzionków ma tyle samo punktów co Częstochowa.

W Częstochowie, na własnym parkiecie, zobaczymy drużynę Częstochowianki dopiero 21 stycznia 2017 roku. Będzie to mecz z Łaskowią Łask.

KS AJD Częstochowianka Częstochowa – KS Olimpia Jawor 1:3 (20-25,17-25, 25-17, 25-27)
Skład KS AJD Częstochowianka Częstochowa : Wiesława Siuda – Kpt. Angela Mroczek, Karolina Olczyk, Magdalena Włodarczyk, Ola Stefańska – L, Michalina Fujarska, Klaudia Wieczorek, Justyna Sagan, Klaudia Hajduk, Klaudia Gawor, Wioletta Szkop.
I Trener: Paweł Kapica II Trener: Anita Feć - Krzyczmonik.

Skład KS Olimpia Jawor: Danuta Dębicka, Weronika Knop, Anna Kulbida, Agata Mackiewicz, Natalia Kwolek – Libero, Anna Wadołkowska, Aleksandra Deptuch -kapitan, Klaudia Kołodziejczak, Aleksandra Sochacka, Wiktoria Gul.
Trener: Lesław Chrzanowski.