Wybierz region

Wybierz miasto

  Bolshoi Minsk Ballet: Bolero, Carmina Burana, Tańce Połowiecki (Impreza odwołana)

  Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana
  Częstochowa, ul. Wilsona T.W./16, +48 34 324 42 30

  19:00 Sobota, 28 lutego

  Bolshoi Ballet Opera of Minsk

  Ten sławny na całym świecie balet odwiedzi nasz kraj już w lutym 2015r., to wielka gratka dla miłośników baletu klasycznego. Będziemy mieli okazję do podziwiania kunsztu artystów wielokrotnie nagradzanych przez Akademie z całego świata i choreografii uznanych za niedoścignione, wręcz klasyczne wzory.
  Repertuar na najbliższe tournee w Polsce nie jest dobrany przypadkowo, będą to wielkie dzieła zaliczone do najważniejszych w historii: Bolero Ravela, Tańce Połowieckie Borodina i Carmina Burana Orffa. Różnorodność tematyczna i choreograficzna gwarantują nam cudowną podróż w wielki świat sztuki baletowej, zapewniając mnóstwo emocji i wzruszeń, takich widowisk się nigdy nie zapomina.

  Teatr Wielki Opery i Baletu Białorusi w Mińsku swe korzenie datuje na 1933r., powstał na podwalinach Białoruskiego Studia Opery i Baletu prowadzonego przez słynnego Antona Bonachich. W roku 1940 został mianowany Bolshoi a w 1964 r. Akademickim. Od zarania działalności kładziono nacisk zarówno na mistrzowskie wykonania, jak i na repertuar światowego formatu. W zespole przewinęły się takie sławy jak słynni baletmistrze: Lev Karmarevsky, Konstantin Mulller, śpiewacy operowi: Larissa Aleksandrovskaya, Rita Mlodek, Michaił Denisow oraz soliści baletu: Alexandra Nikolaeva, Tamara Uzunova, Siemion Drechin i mnóstwo innych wspaniałych artystów.
  W pierwszej dekadzie swojego istnienia w repertuarze Teatru Bolshoi znalazły się prawie wszystkie słynne dzieła zaliczone do klasyki na czele z twórczością Bizeta, Rimskiego - Korsakowa, Czajkowskiego, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Hertla, Borodina, Musorgskiego, Gounoda i wielu innych. Zespół baletowy składał się w tym czasie z ponad 100 najwyższej klasy tancerzy.
  Obok hołdowania klasyce światowej ważnym nurtem było stworzenie repertuaru narodowego, co czyniono z wielkimi sukcesami.
  Po wyzwoleniu Mińska w 1944r. nastąpiło odrodzenie Narodowego Teatru Opery i Baletu Białorusi, po remoncie i przebudowie obiektu teatr z Mińska stał się uznanym liderem kultury w krajach ZSRR. Pomimo dużych ograniczeń i presji znowu wystawiano dzieła twórców światowego dziedzictwa kultury.
  W latach osiemdziesiątych XX wieku wybitny choreograf Valentin Elizariev wprowadza do repertuaru między innymi klasyczne dzieła: Carmen Bizeta, Spartakus Chaczaturiana, Carmina Burana Orffa, Dziadek do Orzechów Czajkowskiego, które stały się wielkimi osiągnięciami artystycznymi baletu z Mińska.
  W ostatnich latach w spektaklach baletu Teatru Bolshoi można było podziwiać talent artystów: Vladimira Vasilieva, Nikity Dolgushina, Andrisa Lepii, Neeme Kuningas, Palmen Kartaloff, Ekateriny Maximov i wielu innych, a prawie wszystkie spektakle zostały wielokrotnie wyróżniane nagrodami krajowymi i międzynarodowymi. Dodać należy, że wśród pracowników jest ok. 70 artystów, którzy zostali nagrodzeni najwyższymi odznaczeniami, a duet Vladimir Vasiliev i Ekaterina Maximova został uznany przez Paris Academy of Dance za najlepszy duet świata i do dnia dzisiejszego uznany jest za wzór partnerstwa scenicznego. Pieczęcią dla wielkich osiągnięć artystycznych Narodowego Teatru Opery i Baletu Białorusi jest przyznany w 2014r. " Medal 5 Kontynentów " za olbrzymi wkład w kreowanie kultury światowej. .

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]