Ekstraliga futsalu kobiet [ZDJĘCIA]

PC
Dalej z szansami na medal mistrzostw Polski w ekstralidze futsalu kobiet. Swoim zwycięstwem piłkarki Gol’a mocno zbliżyły się do medalu Mistrzostw Polski.

Mecz dostarczył sporo emocji licznie zgromadzonej publiczności. Piłkarki swoją grą w pierwszej połowie, powodowały, że publiczność nie musiała za bardzo emocjonować . Strzały na bramkę najczęściej lądowały w rękach bramkarek. Karolina Klabis kilkakrotnie ratowała nasze piłkarki od utraty gola. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0. W drugiej połowie zaczęła być widoczna przewaga drużyny z Częstochowy. Tu już emocji było dużo więcej. Gdyby nie Emilia Krajewska, bramkarka AZSu , to wynik szybko by uległ zmianie. Dopiero w 37 minucie, po sporym zamieszaniu w polu karnym poznanianek do piłki dopadła Sonia Mysłek i pod brzuchem rozpaczliwe interweniującej poznańskiej bramkarki wcisnęła ją do bramki . 1-0 dla Gol’a . Do końca meczu częstochowianki kontrolowały sytuację i spokojnie dowiozły zwycięstwo do końca meczu.
Za tydzień drużyna Gola jedzie do Głogówka by bronić 3 punktowej przewagi nad Poznaniem i Gnieznem. Wygrana pozwoli na świętowanie zdobycie kolejnego medalu w rozgrywkach futsalu kobiet.

ISD AJD Gol Częstochowa –AZS UAM Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 1-0 Mysłek (37.).

ISD AJD Gol Częstochowa: Karolina Klabis – Sonia Mysłek, Natalia Klyta, Aleksandra Jędrak, Katarzyna Matczak, Klaudia Ciupa, Dominika Dąbrowa, Martyna Jeziorska, Paulina Rokosa, Sandra Sukiennik, Olga Sulisz, Stefania Wodarz, Justyna Wójcik, Katarzyna Bąk.
Trener: Włodzimierz Seifryd
AZS UAM Poznań: Emilia Krajewska, Karolina Grześkowiak, Laura Czudzińska, Mariola Żyła, Dorota Czech, Agnieszka Pezler, Kamila Wiśniewska, Marta Zielińska.
Trener: Wojciech Weiss