Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa z kolejną wygraną w drugiej lidze. Nasza drużyna wygrała w Miasteczku Śląskim

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Archiwum klubu
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa z kolejną wygraną w rozgrywkach II ligi. Biało-zieloni w sobotę odnieśli pewne wyjazdowe zwycięstwo bez straty seta nad KS Volley Miasteczko Śląskie.

Częstochowianie byli faworytem sobotniego starcia i ze swojej roli wywiązali się znakomicie. Od początku spotkania podopieczni trenera Wojciecha Pudo postawili na mocną zagrywkę, a co najważniejsze popełniali mało błędów, dokładając udane akcje w ataku oraz bloku. Po stronie AZS-u widać było pewność siebie i chęci do gry. Druga partia była niemal kalką premierowej partii, gdzie częstochowianie budowali kilkupunktową zaliczkę, której już nie oddawali do końca. Wydawać się mogło, że gospodarze do gry wrócą w trzeciej partii, jednak od wyniku 10:7 na swoją korzyść, zdołali w tym secie zdobyć już tylko cztery punkty.

– Myślę, że cechowa nas dziś konsekwentna gra. Myślę, że nie pozwoliliśmy rywalom rozwinąć skrzydeł w ataku oraz zagrywce. Moim zdaniem utrzymaliśmy swój poziom gry przez całe spotkanie – podsumował mecz przyjmujący częstochowian, Michał Nowakowski.
KS Volley Miasteczko Śląskie : Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (16:25, 19:25, 14:25)

Sobota dla Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa była niezwykle udana, bowiem zwycięstwo również bez straty seta odniosła drużyna biało-zielonych w rozgrywkach I ligi śląskiej, która we własnej hali pokonała UKS Jedynkę Jaworzno.