Znamy już wyniki Międzynarodowych Zawodów Drwali w Bobrowie

D.M
Wyniki Zawodów Drwali w Bobrowie. Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie w Gminie Rudniki cieszyły się ogromną popularnością. Do zawodów przystąpiło 42 uczestników. Nie brakowało wśród nich młodych, zdolnych zawodników. W kategorii juniorów zdecydowało się wziąć udział 8 polskich zawodników. Na zawody przybyli także reprezentanci spoza granicy naszego państwa m.in. z Francji, Niemc czy Słowacji.

Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w pięciu konkurencjach ścinka, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność oraz okrzesywanie. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Tomas Kvasničak zdobywając 1574punktów. Drugie miejsce zajął Adam Wawrzak z 1566punktami. Ostatnie miejce na podium należy do Tomasza Bilskiego 1559 punktów.

W kategorii seniorów zwycięstwem cieszył się Tomas Kvasničak. Tuż za nim uplasował się Tomasz Bilski. Podium zamyka Marek Bagrowski.

Wsród juniorów na pierwwszym miejscu znalazł się Adam Wawrzak. Drugie miejsce należało do Piotra Omana. Stawkę zamyka Sebastian Badura.

Najlepszy zawodnikiem zagranicznym okazał się Tomas Kvasničak. Nagrodę za najlepszą rzeźbę w drewnie otrzymał Guerin Alexis z Francji.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe