Policjanci z Częstochowy zatrzymali trzy osoby związane z kradzieżami z włamaniem do samochodów. Sprawcy przebijali zbiorniki i kradli paliwo. Złodzieje paliwa w Częstochowie

Złodzieje paliwa w Częstochowie
Policjanci z Komisariatu II Policji w Częstochowie zatrzymali 23-letniego mężczyznę i 32-letnią kobietę, którzy okradali zaparkowane na częstochowskich osiedlach samochody z paliwa.

Jak ustalono, sprawcy działali od stycznia 2014 roku. Przebijali nożem baki i spuszczali z nich paliwo do kanistrów. Dopuścili się co najmniej 9 tego typu przestępstw. Złodziejski duet wpadł w ręce policjantów w trakcie kolejnego włamania na ulicy Olbrachta w Częstochowie.

W trakcie nocnego patrolu funkcjonariusze z Komisariatu II zauważyli osoby, które stały przy zaparkowanym mercedesie. Na widok policjantów para uciekła do stojącego niedaleko auta i odjechała. Po krótkim pościgu samochód został zatrzymany a sprawcy ujęci.

Jak się okazało, złodzieje zostali nakryci na gorącym uczynku spuszczania paliwa z mercedesa. W toku dalszych czynności ustalono, że mieszkańcy powiatu częstochowskiego działali na zlecenie 45-letniego częstochowianina. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi odkryli kilkanaście kanistrów i baniek wypełnionych paliwem. Ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna płacił zaniżoną cenę za dostarczone przez złodziei paliwo.

Paser usłyszał zarzut tzw. sprawstwa kierowniczego w dokonywanych włamaniach, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli również zatrzymani złodzieje. Policjanci sprawdzają, czy mają oni na swoim koncie także inne przestępstwa.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!