Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. SP 3 i SP Świnice Warckie w finale wojewódzkim [ZDJĘCIA]

Justyna Sobczak
Trzy zespoły z SP nr 3 w Łęczycy i drużyna z SP w Świnicach Warckich będą reprezentować powiat łęczycki w wielkim finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Gratulujemy!

Jako ostatnie w powiecie łęczyckim rozegrane zostały rozgrywki w kategorii U-12 chłopców. Zawody zorganizowano na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn: SP nr 4 w Łęczycy, SP nr 3 w Łęczycy, SP w Siedlcu, SP w Piątku oraz klub piłkarski Malina Piątek. Mecze rozegrane zostały w systemie każdy z każdym. Do ostatniego spotkania toczyła się zacięta rywalizacja o miano najlepszego zespołu w powiecie łęczyckim.

Pierwsze miejsce i awans do finału wojewódzkiego wywalczył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3 w Łęczycy, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie SP nr 4 w Łęczycy, kolejne miejsce na podium zajął zespół Maliny Piątek, czwarta lokata – SP w Piątku oraz SP w Siedlcu na piątym miejscu.

Tym samym w wielkim finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany na przełomie marca – kwietnia 2019 r. na obiekcie sportowym Łódzkiego CHKS-u powiat łęczycki**będą reprezentować zespoły z poszczególnych szkół: