Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na trasie DK1 zderzyły się dwie ciężarówki. Wypadek sparaliżował ruch na kilka godzin. W zderzeniu zginął kierowca.

W poniedziałek na "gierkówce" utworzył się gigantyczny korek. Na kilka godzin została zablokowana trasa DK1 między Warszawą a Katowicami. Kierowcy jadący w stronę Poczesnej spóźniali się do pracy. Policja zorganizowała objazdy. Powodem komunikacyjnego paraliżu okazał się wypadek.

We wsi Wanaty, około godz. 6.00, zderzyły się dwa tiry. 33-letni kierowca jednej z ciężarówek zginął na miejscu.

- Kierowca jednego z samochodów stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym w tym samym kierunku drugim samochodem ciężarowym. Nie wiadomo dokładnie, co się stało. 33-latek mógł zasnąć za kierownicą lub zagapić się, albo wpaść w poślizg - informuje podinsp. Joanna Lazar, rzecznik prasowy KMP w Częstochowie. - Kierowca z pierwszej ciężarówki był trzeźwy.

Do wypadku doszło rano, droga była wtedy bardzo śliska. Kiedy na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy i pogotowie ratunkowe, 33-latek już nie żył.

- Był zakleszczony w kabinie, miał zmasakrowane ciało - mówi jeden ze strażaków. - Kabina wbiła się w drugiego tira i nic z niej prawie nie zostało.

Dwie jednostki straży pożarnej zabezpieczały miejsce tragedii. - Ośmiu strażaków neutralizowało teren - wyjaśnia mł. bryg. Wojciech Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.

W Wanatach pojawiła się także ekipa dochodzeniowo-śledcza, prokurator oraz biegły z zakresu ruchu drogowego, który ma ustalić dokładną przyczynę wypadku.

Około godz. 12.00 do akcji wkroczyła pomoc drogowa. Wtedy rozpoczęła się akcja usuwania z trasy rozbitego tira. Potem samochód odholowano na parking i przywrócono ruch w kierunku Katowic .

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Łukasz (gość)

jak to często bywa wypowiedź świadczy o wypowiadającym się,także zbyt mądry to ty nie jesteś,sądząc po twoim rozbudowanym i bogatym komentarzu