Pracownia internetowa, z kilkunastoma dostępnymi dla wszystkich stanowiskami komputerowymi, powstać ma we Wrzosowej, w gminie Poczesna. Wykorzystanych na ten cel zostanie część pomieszczeń dawnego domu dziecka, który ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pracownia internetowa, z kilkunastoma dostępnymi dla wszystkich stanowiskami komputerowymi, powstać ma we Wrzosowej, w gminie Poczesna. Wykorzystanych na ten cel zostanie część pomieszczeń dawnego domu dziecka, który przeniósł się do dwóch domów jednorodzinnych w Częstochowie.

Pracownia zorganizowana będzie na podobieństwo Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach, które działa już w Hucie Starej. Najważniejsze będzie bezpłatne korzystanie z dostępu do internetu, chodzi jednak również o edukację informatyczną mieszkańców na zasadach on-line, tzw. kształcenie ustawiczne i dostępność wielu usług, możliwych już poprzez internet.

Centrum kształcenia we Wrzosowej powstaje w ramach projektu "Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich". Finansowany jest on z środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Trwają teraz końcowe prace przy montażu sprzętu komputerowego i dodatkowego wyposażenia w centrum.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!