Suchej nitki na projekcie przebiegu autostrady A1 przez północną część województwa nie zostawił Bogusław Mielczarek, wójt gminy Kruszyna, podczas spotkania wójtów, zainteresowanych trasą oraz władz powiatu ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Suchej nitki na projekcie przebiegu autostrady A1 przez północną część województwa nie zostawił Bogusław Mielczarek, wójt gminy Kruszyna, podczas spotkania wójtów, zainteresowanych trasą oraz władz powiatu częstochowskiego z projektantami autostrady i delegatami głównego wykonawcy. Zdaniem Mielczarka gminę czekają spore utrudnienia komunikacyjne w czasie budowy autostrady, natomiast nie zaprojektowano dla niej węzła autostradowego i sensownych dróg dojazdowych do najbliższych węzłów w gminie Mykanów.

- Dla naszej gminy dobra komunikacja z węzłem autostradowym to być albo nie być - stwierdził wójt.

Projektanci odpowiadają na zarzuty, że umowa koncesyjna została podpisana w oparciu o wstępny projekt autostrady i wszelkie zmiany wymagają zgody Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jednak wicestarosta Janusz Krakowian podkreśla, że projekt pochodzi z roku 2001 i od tego czasu nastąpiło wiele zmian w układzie komunikacyjnym powiatu.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!