Od wczoraj podróżni korzystający z usług PKP mogą wyrazić zdanie w sprawie zakazu używania laptopów w wagonach restauracyjnych. Na stronie spółki Wars (www.wars.pl) można głosować za lub przeciw temu przepisowi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od wczoraj podróżni korzystający z usług PKP mogą wyrazić zdanie w sprawie zakazu używania laptopów w wagonach restauracyjnych.


Na stronie spółki Wars (www.wars.pl) można głosować za lub przeciw temu przepisowi. Władze Warsu postanowiły przedyskutować problem z pasażerami po naszym artykule, w którym opisaliśmy niedorzeczność komputerowego embarga w wagonach restauracyjnych.

- Chcemy dowiedzieć się, co na ten temat sądzą podróżni. Rozważymy zniesienie zakazu używania laptopów, jeśli taka będzie ich wola - deklaruje rzeczniczka Warsu Kamila Liszczyna.

Na razie większość ankietowanych jest za, a nawet przeciw. Przeciw absurdom PKP, rzecz jasna, w które wpisuje się wspomniana restrykcja. Już po kilku godzinach w głosowaniu wzięło udział ponad 2000 osób. I tylko jedna czwarta uznała laptopowy zakaz za zasadny.

Co więcej, internauci zwracają także uwagę na inne ograniczenia związane z podróżą koleją. Ich zdaniem w przedziałach powinien być bezpłatny dostęp do internetu.

Wars tłumaczy wprowadzenie absurdalnego przepisu względami bezpieczeństwa i komfortu pasażerów. Jak poinformował nas jeden z naszych Czytelników, podczas podróży do Warszawy kelner w Warsie poinstruował go, że klienci z laptopami mniej zamawiają, a miejsca zajmują więcej niż klienci nieskomputeryzowani.

- To wszystko niedorzeczność - komentuje Kamil Durczok, który jakiś czas temu sam zmierzył się z zakazem używania komputera w wagonie restauracyjnym.

Badania potrwają do końca sierpnia.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!