Najnowsza częstochowska fontanna, uruchomiona w sierpniu na skwerku między dwoma budynkami Urzędu Miasta, jest bardzo popularna wśród dzieci. W ostatnie upalne dni, jak wczoraj, malcy bawią się i chodzą między wodnymi ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Najnowsza częstochowska fontanna, uruchomiona w sierpniu na skwerku między dwoma budynkami Urzędu Miasta, jest bardzo popularna wśród dzieci. W ostatnie upalne dni, jak wczoraj, malcy bawią się i chodzą między wodnymi strumieniami.

Fontanna jest bezpieczna, bo nie ma niecki. Strumienie wody, wieczorem podświetlane kolorowymi reflektorami, strzelają na wysokość ponad dwóch metrów.

Nad fontanną jest umieszczona balansująca rzeźba, autorstwa znanego częstochowskiego artysty, Jerzego Kędziory.

Jest to jedna z prac, która podbiła międzynarodową publiczność na autorskiej wystawie Kędziory w Dubaju.

Fontanna stojąca przed magistratem, to druga tego rodzaju instalacja zbudowana w tym roku. Wcześniej uruchomiono w III Alei Najświętszej Maryi Panny wodotrysk "Dziewczynka z gołębiami". Niestety z tej fontanny złodzieje ukradli dwa, wykonane z mosiądzu gołębie. Do dziś metalowych ptaków nie odzyskano. Nowych ozdób też jeszcze nie dorobiono.
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!