W Urzędzie Miasta rozpoczęła się XIII Krajowa Konferencja Biegłych Sądowych. Zakończy ją jutrzejsze Studium Biegłych Sądowych.

Podczas spotkania biegli sądowi z całej Polski wypracowują stanowisko dotyczące projektu ustawy o biegłych sądowych oraz ewentualnych propozycji rozwiązań w zakresie funkcjonowania biegłych sądowych.

Uczestnicy dyskutują m.in. o odpowiedzialności za przygotowywane opinie, kwestionowaniu dokumentów, czy weryfikacji kandydatów na biegłych.

W czasie czwartkowej inauguracji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu na najlepszą pracę doktorską i magisterską w zakresie funkcjonowania biegłych sądowych.

Pierwsza konferencja, która odbyła się w 2003 r., zakończyła się przyjęciem tzw. deklaracji częstochowskiej. Tematem spotkania było wówczas przeciwdziałanie patologiom gospodarczym. Uczestniczący w nim biegli z zakresu ekonomii, finansów, rachunkowości, organizacji i zarządzania, zdecydowali o powołaniu reprezentującego ich ogólnopolskiego stowarzyszenia. Na jego siedzibę wybrali właśnie Częstochowę.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!