Nie tylko szkoły, które biorą udział w naszym programie "Szkoła bez przemocy", ale i inne placówki mogą zorganizować u siebie 7 czerwca Dzień Szkoły bez Przemocy. Będzie to święto wszystkich tych, którzy aktywnie działają na rzecz zapobiegania przemocy i agresji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ten nietypowy dzień można obchodzić w różny sposób. Szkoły mogą zorganizować na swoim terenie np. dzień sportu, happening, mecz piłki nożnej uczniowie kontra nauczyciele, wystawę prac plastycznych uczniów, warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne, przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów, debatę szkolną, pokazy filmów edukacyjnych, konkursy, akcje promujące wolontariat (kiermasze, spotkania z liderami wolontariatu, działania charytatywne) i wiele innych zabaw. Kilka placówek może na terenie jednej szkoły wspólnie zorganizować Dzień Szkoły bez Przemocy.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie programu. (www.szkolabezprzemocy.pl). Tam umieszczono formularz rejestracyjny, a także różne wskazówki, jak przygotować obchody. Poprzez wypełnienie formularza szkoły zgłaszają swój udział w wydarzeniu 7 czerwca. Zgłoszenia i pomysły na własny Dzień Szkoły bez Przemocy przyjmowane są do 2 czerwca.

W ramach naszego programu Dzień Szkoły bez Przemocy odbywa się już po raz trzeci. W ubiegłym roku do zabawy przyłączyło się aż 1800 placówek w całej Polsce, przygotowując własne scenariusze. Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Polska Dziennik Zachodni" wraz z Fundacją Orange. Partnerem Programu jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.Wiadomości

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

inżynier (gość)

Wychowawca klasowy wraz z pedagogiem szkolnym organizują wywózkę do Włodawy do domu kryminalisty najlepszej uczennicy Ilony K. wraz z jej rodzeństwem. Shańbiona uczennica ucieka z Włodawy a wychowawca klasowy trzyma ją u siebie w domu bez wiedzy sądu i bez wiedzy opiekuna prawnego.

abc (gość)

Wprowadzić dyscyplinę. To proste. Podstawowymi zadaniami szkoły, jak ktoś jeszcze nie wie, są
wtłaczanie do głów wiedzy, nauka dyscypliny, szacunek dla starszych i przełożonych. Rodziców obowiązkiem jest w tym pomagać. Na razie w szkołach panuje anarchia i strach przed bezkarnym uczniem. Pozdrawiam serdecznie.

osiedle (gość)

nauczyciel Centrum Edukacji brał udział w wywiezieniu do Włodawy samochodem opel koloru bordowego uczennic LE i Gimnazjum nr 21 , gdzie uczennice te podjęły próbę samobójczą

hańba (gość)

Centrum Edukacji i Gimnazjum nr 21 w Zabrzu skreśliły najlepsze uczennice z listy uczniów i doprowadziły do wywiezienia ich do domu kryminalisty we Włodawie, gdzie uczennice te były systematycznie hańbione i gwałcone