Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bielsko-Biała
Gaja ratuje konie, zbierając makulaturę
Klub Gaja we współpracy z hipermarketem Auchan i firmą Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej organizuje zbiórkę makulatury na rzecz ratowania koni. Przed centrum handlowym Auchan w Bielsku-Białej został już postawiony kontener.
Makulaturę można dostarczać dzisiaj - 12 maja. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na wykup, leczenie i utrzymanie ratowanych koni.

Świętochłowice
Dwie ekologiczne i jedna historyczna

Mieszkańcy Świętochłowic mogli wczoraj wejść na teren trzech unijnych inwestycji. Wrażenia były tym większe, że każda z nich jest jeszcze w fazie realizacji. A są to: basen "Skałka", Muzeum Powstań Śląskich i staw "Kalina.

Warszawa
Szukają naturowych partnerów. Startuj!

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska organizuje konkurs pod hasłem "Lider Partnerstwa Naturowego". Adresowany jest do przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu. Ci, którzy na etapie konkursu zaprezentują najlepsze prace, utworzą 20 Partnerstw Naturowych na wybranych obszarach Natura 2000 w Polsce. Aby wziąć udział w konkursie, należy do 30 maja przesłać wypełnione w wersji elektronicznej, kompletne i podpisane zgłoszenie. Regulamin konkursu zawierający szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami są na stronie: http://dialog.gdos.gov.pl.

Fundusz dla regionu
Śląscy strażacy mają 15 nowych samochodów gaśniczych. Pieniądze wyłożył też WFOŚiGW

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach podpisano dokument pod nazwą: "Strategia rozwoju Państwowej Straży Pożarnej i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w województwie śląskim w latach 2014-2024". Taki dokument to ważna deklaracja, ale dla strażaków radośniejsza była druga część spotkania, czyli uroczyste przekazanie 15 specjalistycznych samochodów ratowniczych i gaśniczych oraz kontenera proszkowego, które trafią do komend straży pożarnej w Bielsku-Białej, Bytomiu, Chorzowie , Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Piekarach Śląskich, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach, Tarnowskich Górach, Tychach, Rybniku i Żorach. Akty przekazania wraz z symbolicznymi kluczykami wręczyli m.in.: wojewoda śląski Piotr Litwa, zastępca komendanta głównego PSP nadbrygadier Piotr Kwiatkowski, przewodniczący Sejmiku Śląskiego Andrzej Gościniak i zastępca prezesa WFOŚiGW w Katowicach Adam Liwochowski. Sprzęt kosztował 10 mln zł, Fundusz dał strażakom 4 mln zł.

Śląskie Ekologiczne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!