Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Ukrainy Wołodymyrowi L., zarzucając mu spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyźnie legalnie przebywającemu w Polsce grozi kara do 10 lat ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Ukrainy Wołodymyrowi L., zarzucając mu spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.


Mężczyźnie legalnie przebywającemu w Polsce grozi kara do 10 lat więzienia.

- W kwietniu tego roku oskarżony kierował volkswagenem passatem, w którym jechało siedem osób - mówi prokurator Romuald Basiński, rzecznik częstochowskich prokuratur.

W aucie było troje dzieci w wieku 2, 5 i 10 lat. Kierowca miał we krwi ponad promil alkoholu. Jechał ulicą Bohaterów Monte Casino. W pewnym momencie najechał na krawężnik, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył zaparkowanego citroena. Volkswagen odbił się od niego, przejechał na drugą stronę jezdni i wpadł na drzewo.

W wypadku ranni zostali wszyscy podróżujący volkswagenem. Na szczęście nikt nie ucierpiał bardzo poważnie. Jednak według kodeksu karnego była to katastrofa w ruchu lądowym.

Wołodymyr L. przyznaje, że pił alkohol w przeddzień wypadku. a także w dniu, w którym do niego doszło.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!