Runmageddon Silesia 2017: Trzy biegi, miasteczko pełne atrakcji, zawody dla dzieci. To wszystko na hałdach pomiędzy Zabrzem a Gliwicami już 10 czerwca. Runmageddon Silesia zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Oprócz powrotu na pogórnicze tereny możemy liczyć też na przeszkody, których na Śląsku do tej pory nie było.

Za nieco ponad tydzień Runmageddon, czyli największy w Polsce cykl biegów z przeszkodami, powróci na Górny Śląsk. Edycja Silesia odbędzie się 10 czerwca. Złożą się na nią trzy biegi: Intro (3 km i co najmniej 15 przeszkód), Classic (12 km i 50 przeszkód) oraz Rekrut (6 km i 30 przeszkód), który dodatkowo odbywać będzie się w nocy.

Oprócz tego na hałdach pomiędzy Gliwicami a Zabrzem (wjazd od strony Sośnicy) powstanie od zera całe miasteczko, a w nim m.in. zawody Runmageddon Kids, strefa expo czy strefa challange przygotowana przez Crossfit Hellwood Gliwice.

Poprzednia edycja Runmageddonu Silesia odbyła się w październiku 2016 roku na Pustyni Błędowskiej, zaś ostatnie starcie z hałdami to kwiecień 2016. Wówczas był to jeden z najtrudniejszych Runmageddonów w historii. W kości biegaczom dał przede wszystkim specyficzny teren, sporo podbiegów i padający deszcz, który zamienim zwałowisko w wielką, błotnistą górę.

Teraz pogoda ma być inna, ale czy to oznacza, że będzie łatwiej? Strome podbiegi pozostały, do tego sypkie, pylące podłoże i prawdopodobny upał. Będzie mniej walki z wodą, ale organizatorzy nadrobią to w inny sposób.

Powoli trwa przygotowywanie trasy. Ekipa Runmageddonu może poszaleć. Ciężki sprzęt zapewni sporo przeszkód terenowych. Do tego znane już ściany czy zasieki oraz budzące więcej emocji: zjeżdzalnia, Indiana Jones w wersji XXL czy równoważnia na szynach. Pojawią się również przeszkody, których wcześniej na Śląsku nie widzieliśmy, m.in. 40-metrowy slack line.

Szczegóły i zapisy na STRONIE RUNMAGEDDONU

Dziennik Zachodni jest patronem medialnym Runmageddonu Silesia.

Zobaczcie, jak wygląda Runmageddon oczami zawodników na filmie, który drużyna „Dziennika Zachodniego" zrealizowała podczas biegu na Pustyni Błędowskiej.
Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!