Raków Częstochowa - Warta Poznań 0:1: Rasiak bohaterem gości [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa przegrał z Wartą Poznań 0:1. Jedyną bramkę dla gości zdobył były reprezentant Polski, Grzegorz Rasiak.

Raków Częstochowa podejmował spadkowicza z I ligi

Warta przyjechała do Częstochowy w najsilniejszym składzie , na czele z Grzegorzem Rasiakiem, Michałem Golińskim i Maciejem Scherfchenem.

Poznaniacy mając szybkich skrzydłowych i grając niekonwencjonalną piłkę już w 4 minucie zdobyli bramkę . Grzegorz Rasiak , wykorzystując błąd Przemysława Wróbla umieścił piłkę w siatce. I jak się okazało ta bramka stracona tuż na początku spotkania, kosztowała czerwono – niebieskich bardzo wysoką cenę!

Raków Częstochowa nie wykorzystał swoich okazji

Częstochowianie przez cały mecz starali się o zmianę niekorzystnego wyniku i odrabianie strat. Niestety, do przerwy nie udało się im strzelić bramki. Kilka niewykorzystanych okazji i przestrzelona „jedenastka” Dawida Retlewskiego spowodowała, że to Raków został pokonany. – Nie mieliśmy szczęścia – przyznał po spotkaniu trener częstochowian Jerzy Brzęczek.

RAKÓW Częstochowa – WARTA POZNAŃ 0:1 (0:1)
0:1 Grzegorz Rasiak (4, bez asysty)

SĘDZIOWAŁ: Mariusz Jasina (Wrocław), asystenci Krzysztof Gładysz, Bartosz Szafran ; sędzia techniczny Marcin Tomalski

ŻÓŁTE KARTKI: Łukasz Kowalczyk, Eryk Krupa (Raków) – Maciej Scherfchen (Warta). WIDZÓW: 1000.

RAKÓW Częstochowa: Przemysław Wróbel – Bartosz Soczyński (71. Łukasz Kmieć), Damian Byrtek, Łukasz Góra, Eryk Krupa – Krzysztof Napora, Łukasz Kowalczyk (90. Przemysław Mońka), Sławomir Ogłaza, Damian Lenkiewicz (78. Łukasz Buczkowski) – Rafał Czerwiński – Dawid Retlewski. Trener: Jerzy Brzęczek ; II trener Dawid Błaszczykowski

WARTA Poznań : Paweł Besser – Dawid Jasiński, Łukasz Jasiński, Alain Ngamayama, Przemysław Kocot – Błażej Nowak, Maciej Scherfchen, Adrian Bartkowiak, Paweł Piceluk (58. Michał Ciarkowski) – Michał Goliński (89. Michał Grzesiek) – Grzegorz Rasiak (84. Karol Gregorek). Trener Marek Kamiński ; II trener Piotr Kowal

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani