Raków Częstochowa udowodnił, że jest w dobrej formie [FOTO]

Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa-KS Polkowice
Raków Częstochowa-KS Polkowice Fot. Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa początek sezonu rozpoczął kiepsko. Kolejne dwie porażki (0:3 z Rozwojem Katowice i 0:1 Głogowie z Chrobrym) mocno ostudziły zapał i nastroje kibiców. Sobotni mecz miał dać odpowiedź, w którym miejscu znajduje się drużyna z Rakowa.

Raków Częstochowa, zespół Jerzego Brzęczka pokazała jednak, że jest w dobrej formie. Młoda drużyna z impetem ruszyła do przodu. Już w piątej minucie bramkarz Polkowic ratował swoją drużynę przed utrata bramki.

Wyrównany gra w środku pola do 41 minuty nie zmieniała rezultatu. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym , Paweł Garyga uzyskuje prowadzenie dla Polkowic. Ale za kilka minut, w doliczonym czasie gry, Bartosz Soczyński wyrównuje na 1-1. I z takim wynikiem piłkarze schodzą do szatni.

W drugiej połowie sędzia często przerywał grę i pokazał kilką żółtych kartek. Raków miał przewagę ale nie potrafił tego zamienić na korzystny dla siebie wynik. Do końca meczu zawodnicy Rakowa próbował strzelić bramkę dającą zwycięstwo, ale mimo wielu prób, częstochowianie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

– Bramka przed przerwą ustawiła grę, gdyby nie ona, mielibyśmy komfortową sytuację – komentował Janusz Kubot. Jerzy Brzęczek żałował natomiast okazji z 82. minuty. – Strzał Dawida Retlewskiego powinien nam dać drugą bramkę. Ale szanujemy również ten jeden punkt – podsumował szkoleniowiec Rakowa Częstochowa.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA– KS POLKOWICE 1:1 (1:1)

1:0 Paweł Garyga (42, bez asysty)
1:1 Bartosz Soczyński (45, asysta Damian Byrtek)

SĘDZIOWAŁ: Robert Marciniak (Kraków). ŻÓŁTE KARTKI: Dawid Retlewski, Bartosz Soczyński (Raków) – Paweł Zieliński, Ariel Famulski, Karol Fryzowicz (KS Polkowice). WIDZÓW: 800.

RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA: Przemysław Wóbel – Bartosz Soczyński,Damian Byrtek, Łukasz Góra, Radosław Strzelecki (12. Eryk Krupa) – Krzysztof Napora, Łukasz Kowalczyk (46. Sebastian Wiśniewski), Sławomir Ogłaza, Łukasz Buczkowski (58.Damian Lenkiewicz) – Rafał Czerwiński – Dawid Retlewski.

KS POLKOWICE: Przemysław Kazimierczak – Paweł Zieliński, Rafał Darda, Mateusz Bartków, Dawid Wacławczyk – Patryk Bryła (73. Szymon Sołtyński), Ariel Famulski, Damian Ałdaś, Paweł Garyga – Maciej Bancewicz (83. Karol Fryzowicz) – Daniel Gałach.