Raków Częstochowa - Stal Mielec 1:2. Pierwsza porażka podopiecznych Radosława Mroczkowskiego [FOTO]

Bartłomiej Romanek
Raków Częstochowa przegrał ze Stalą Mielec. Pierwszej porażki w tegorocznym sezonie drugiej ligi doznali w środę piłkarze Rakowa Częstochowa. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego nie sprostali Stali Mielec i ulegli 1:2. Bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył w 12. minucie Wojciech Okińczyc.

Raków Częstochowa od pierwszych minut ruszył do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie po centrze w pole bramkowe Rafała Figiela, najlepiej w polu bramkowym zachował się Wojciech Okińczyc, który głową skierował piłkę do siatki. Było to już czwarte trafienie Okińczyca w bieżącym sezonie.

Po premierowej bramce Raków zupełnie oddał inicjatywę gościom. Akcje ekipy prowadzonej przez Janusza Białka z czasem nabierały tempa i wyrównująca bramka wisiała w powietrzu.

W 27. minucie Stal dopięła swego, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Łętocha, który uderzeniem w długi róg pokonał Mateusza Kosa. Zespół z Mielca nie zamierzał na tym poprzestać i na bramkę Rakowa sunęły kolejne ataki. Po jednej z akcji Raków od utraty bramki uchronił słupek, ale w 37. minucie mielczanie objęli już prowadzenie.

Po rzucie rożnym defensorów częstochowskiej ekipy uprzedził Sebastian Zalepa i głową po raz drugi zmusił do kapitulacji Kosa.

Po przerwie Stal skupiła się na defensywie, czyhając na kontrataki. I jeden z nich mógł wykorzystać w 62. minucie Sebastian Duda, ale jego strzał obronił golkiper czerwono-niebieskich.

Częstochowianie nie mieli po zmianie stron zbyt wielu okazji do wyrównania. W 49. minucie po rożnym głową minimalnie chybił Błażej Radler, a w końcówce ładnie z dystansu z rzutu wolnego przymierzył Łukasz Buczkowski, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę przyjezdnych.

Była to pierwsza porażka Rakowa w tym sezonie. W sobotę zespół Radosława Mroczkowskiego o kolejne ligowe punkty powalczy w Puławach z miejscową Wisłą.